Saç Bakımı

Dökülmeyi Önleyen Saç Maskesi Tarifleri

Saç dökülmesi saç sorunları arasında en çok yaşanandır. Pek çok kadın bunun için pek çok saç bakımı ürünü kullanır. Fakat dökülmeyi önleyen saç maskesi tarifi hazırlayarak da bu sorundan kurtulabilirsiniz. Üstelik on günde bir uygulayacak ve kalıcı bir sonuç alacaksınız.

Saç dökülmesini engelleyen ve durduran saç maskesi tarifleri, yeni saç çıkmasını da destekler. Aynı zamanda kırılmaları da en aza indirerek saçları besler.

Dökülmeyi Önleyen Saç Maskesi Tarifleri

1- Mayonez Maskesi

Malzeme:

♦ Mayonez

Yapılışı:

İçinde, saçlar için faydalı olan pek çok şeyi barındıran mayonez, saçların güçlenmesine katkı sağlar. Böylece saçların dökülmesi hızla azalır.

Tüm saçlara uygulanan ve yarım saat beklenen bu uygulama, hem çok pratik hem de etkili.

Bu saç maskesi için kullanacağını mayonezin kalitesiz olmamasına öen gösterin. Hatta ev yapımı mayone kullanarak daha sağlıklı, hızlı ve etkili sonuç alabilirsiniz.

2- Limon Maskesi

Malzemeler:

♦ Limon suyu
♦ Elma sirkesi
♦ Su

Yapılışı:

Tae sıkılmış bir fincan limon suyunun içine yarım fincan elma sirkesi ve yarım fincan su ekleyin. İyice karıştırıp saçlarınıza ve saç derinize uygulayın. Bir saat beklettikten sonra saçlarınızı yıkayabilirsiniz.

Bu karışım saçların derinlemesine arınmasına, kendini onarmasına ve gürleşmesine yardımcı olur.

Tüm maske tarifleri gibi bu saç maskesi tarifleri için de, alerjik reaksiyonlar çok önemli. Kullanacağınız tüm malzemelerin vücudunuzda olumsuz bir etkisi olmayacağına emin değilseniz uygulamanız önerilmez. Vücudunuz olumsuz bir reaksiyon verdiğinde ise derhal doktorunuza başvurun.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu