Saç Bakımı

Doğru Saç Rengi Nasıl Seçilir?

Saçlarınız için uygun olan rengi seçmenizde göz renginiz, cilt tonunuz ve saçınızın doğal rengi oldukça belirleyicidir. Öncelikle, saçlarınızda görmek istediğiniz değişimiz ne olduğuna karar verin. Mesela, saç renginizdeki değişim ne kadar belirgin olacak? Amacınız ufak bir farklılık mı yoksa bambaşka bir görüntü elde etmek mi? Ayrıca, renginizi seçerken çalışma ortamınızı veya öğrenciyseniz okul kurallarını göz ardı etmeyin. Yeni saçınız başınıza bela olabilir. Saç renginizi belirlerken birçok stil dergisine veya internet aracılığıyla ünlülerin renk tercihlerine göz atmanızda fayda var. Farklı seçenekleri görmeniz, aradığınız saç rengini bulmanıza yardımcı olur. Doğru Saç Rengi Nasıl Seçilir?

Düşünceniz saçınızda devrim niteliğinde bir fark yaratmak ise, sonuçlarına katlanmaya da hazır mısınız? Örneğin koyu renk saçlara sahipseniz ve aklınızdaki renk platin sarısı ise bu rengi tutturmak zor olacaktır. Kuaförünüzden düzenli olarak randevu almak zorunda kalacaksınız. Saç renginizi seçerken maddi durumunuzu da göz önünde bulundurmanız oldukça önemli. Fakat, istediğiniz renk saçınızın doğal renginden bir tık daha açık veya daha koyu olacaksa korkulacak bir durum yok.

Renk seçiminizi yaparken cildinizin doğal tonunu da mutlaka dikkate alın. Eğer, hoşunuza giden saç rengi, ten renginize uygun değilse saçlarınıza gölge attırarak teninize uyumlu hale getirebilirsiniz. Parlak ve ışıltılı saç renklerini tercih edin. Renk pigmentleri o kadar doğal olsun ki doğal bir ışıltı ortaya çıksın. Bu durumda doğal bir renk görünümüne ulaşmış olursunuz. Saçlarınızın boya mı yoksa doğal mı olduğu pek anlaşılmaz. Ama bunun için de ten rengine uyum olmazsa olmaz. Çünkü ten rengimiz saç rengimize uygun olarak dünyaya geliriz.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu