Makyaj

Doğru Makyajla Mükemmelleşin

Mükemmel makyaj ve yüz dediğimizde aslında  doğru makyajı beğenmiş oluruz. Doğru makyaj içinse cilt tipine, rengine, yüz şekline göre seçilecek olan makyaj  malzemeleri gerekir. Yüz tipimiz her makyajı kaldırmaz o yüzden  doğru makyaj tekniklerini seçmeliyiz. Mesela göz kapakları katlanmalı olan veya kısık göz kapaklarına sahip bayanlar kalın eyeliner kullanmamalıdır. Daha ince eyeliner kullanmalı, far göz kapağında çok gözükmeyeceği için ten rengi ile uyumlu snobe edilen aynı ten rengi farlar kullanılabilir.  Göz kapakları  büyük ve belirgin olan bayanlardaysa kalın bir eyeliner birkaç ton göz farı göz makyajı için mükemmel sonuçlar verebilir. Göz pınarlarına uygulanan beyaz ve gümüş renkleri  göz makyajının belirginliği arttırmakta etkili bir yoldur. Aslında mükemmel  görünmek çok ağır makyajla güzel görünmek değil, hafif makyajlarla doğal ve kusursuz bir görüntü elde edilerek olur. Doğru makyajla mükemmelleşin.

Teninize uygulanan fondöteni cildinizin rengine  yakın seçin ve gözaltı ve göz çevresi için  parlak ve beyaz kapatıcıları değil fondöten renginin bir ton açığı ile  uygulayın. Allığınızı da cilt renginize uygun olarak pembe, hafif  bronz kahve,şeftali tonlarını kullanabilirsiniz. Kesinlikle  Esmer tenli  kadınlarda pembe allık  kullanılmamalıdır. Çok kalın dudaklı kadınlar koyu renkli rujlar yerine  yumuşak ve soft renkler kullanmalıdır . İnce dudaklı kadınlarda ise durum tersidir ve koyu renk rujları tercih etmelidir . İnce dudaklı kadınlarda dudak kalemi kullanmakta önemlidir çünkü hem dudağı daha  dolgun gösterir hem de rujun dudakta kalma ömrünü uzatır. Rujunuzu fırça ile sürerseniz daha düzgün ve güzel olacaktır. Bu kurallara biraz  uyduğunuzda yaptığınız yanlışları görüp güzelliğinizin daha çok  ortaya çıktığını göreceksiniz.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu