Saç Bakımı

Doğal Saç Bakımı Maskesi

Kozmetik mağazalarında satılan ürünler, hem maddi açıdan, hem de sağlık açısından ciddi tehdit oluşturur. Fakat, doğal saç bakımı maskesi ararken, sağlığınızı tehlikeye atacak bir ürün satın alabilirsiniz.

Doğal olan ürünler oldukça pahalı satılıyor. Bu sebeple evde saç bakım maskesi hazırlayarak, saçlarınıza doğal bakım yapabilirsiniz. Kimyasal katkısı olmadığı için etkili, kalıcı ve hızlı sonuç alabilirsiniz.

Doğal bakım için hazırlayacağınız bu saç maskesi tarifleriyle saçlarınızı kökten uca yenileyeceksiniz.

Doğal Saç Bakımı Maskesi Tarifleri.

Maske Tarifi 1

Malzemeler:

◘ Yumurta sarısı
◘ Süt
◘ Zeytinyağı
◘ Limon suyu

Yapılışı:

Bir taze sıkılmış limon suyunun içine iki yumurtanın sarısını ekleyin. Üzerine bir bardak süt ve iki yemek kaşığı zeytinyağı ekleyin ve iyice çırpın. Tüm saçlarınıza ve saç diplerinize masaj yaparak uygulayın. Saçlaınıa sarıp yarım saat bekledikten sonra yıkayabilirsini.

Maske Tarifi 2

Malzemeler:

◘ Muz
◘ Hindistan cevizi yağı
◘ Zeytinyağı
◘ Bal

Yapılışı:

Olgunlaşmamış iki adet muzu püre haline gelene kadar ezin. İçine birer yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı ve eytinyağı ekleyin. Son olarak bir yemekkaşığı bal da koyduktan sonra iyice kaıştırın. Saçlarınızda on dakika beklettikten sonra yıkyaabilirsiniz.

Bu maskeleri yaparken malzemelere alerjiniz olup olmadığına mutlaka emin olun. Saçlarınızı yıkama aşamasında özellikle muzun püre halinin durulanması zaman alabilir. Saçlarınızın arınmasına özen gösterin.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu