Makyaj

Doğal Makyaj Sırları

Bu yazıda temel makyaj malzemeleri ile sadebir görünüm nasıl elde edilir ondan bahsedeceğiz. Doğallık olan bir görünüm hiç makyaj yapılmaması değil, yapılan makyajın nasıl doğal görünmesi ile ilgilidir. Yani doğal makyaj yapmak makyajsız gibi görünmeyi sağlayabilir.

Doğal makyaj içinBazı öncelikle makyajda ilk aşamada kullanılacak fondöten, BB krem, CC krem ya da kapatıcı ürünlerin uygulanması önemlidir. Bu aşamada kullanılan ürünün özelliği kadar makyajın yapılmasında kullanılan sünger de önemlidir. Makyaj süngeri nemli olmalıdır. Nemlendirilmiş makyaj süngeri ürünün cilde iyi bir şekilde işlemesini sağlar ve ciltte sade bir görünüm yaratır.

Fondöten, BB krem, CC krem veya kapatıcılar konusunda ise dikkat edilmesi gereken nokta ürünlerin olabildiğince kremsi bir yapıda olması gerektiğidir. Bu şekilde cilde uygulanması sırasında bir tabaka oluşturulmuş hissi yaratmaz. Hafif yapıdaki fondöten, BB krem, CC krem veya özellikle göz çevresine uygulanan kapatıcılar kusurları gizler ve pürüzsüz bir cilt oluşturur.  Kremsi ve hafif yapısı sayesinde uygulanan ten makyajı cilde doğallığını kaybettirmez. Aynı zamanda cilt kusurlarının arasına girmez ve mat görünüme neden olmadığı için cilt canlı kalır.

Doğal görünümlü makyaj için dikkat edilebilecek bir başka husus da hem dudak hem göz hem de yanak makyajında yapılan renklendirmelerdir. Bunun iki seçenek vardır. Ciltte nude tonlar kullanılarak pastel bir görünüm sağlanabilir. Bunun yanı sıra göz, dudak ve yanak makyajında cildin doğal kırmızılığı veya pembeliğini yansıtabilecek tonlar kullanılabilir. Bu şekilde doğal görünüm korunmuş olur.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu