Cilt Bakımı

Doğal Güzellik Reçeteleri Nelerdir?

Çok ekonomik evde rahatça yapabileceğiniz bakımlarla cilt sağlığını korumanız mümkün. Düzenli olarak uygulayacağınız doğal güzellik reçeteleri ile daha canlı, estetik ve genç bir cilde sahip olacaksınız. İşte cilt sağlığını koruyan doğal güzellik reçeteleri:

  • Susamlı vücut losyonu: 40 gram kadar susam yağını, 10 ml kadar badem yağını ve 10 ml zeytinyağını küçük bir kapta karıştırın ve cildinize masaj yaparak uygulayın. Düzenli aralıklarla cildinize uygulayacağınız bu bakım losyonu cildinizin nem dengesini dengeleyecek, cildinizin beslenmesine yardımcı olacaktır.
  • Bademli vücut losyonu: Bir çorba kaşığı kadar badem yağını ve bir çay kaşığı parafini küçük bir cezve yardımıyla ısıttıktan sonra iki çay kaşığı gliserini, bir çay kaşığı kadar taze sıkılmış havuç suyunu ve iki çay kaşığı peygamber çiçeği özünü ekleyerek iyice karıştırın. Daha önceden temizlediğiniz cildinize masaj yaparak yedirin ve kurumasını bekleyin. Daha sonra ilk olarak ılık suyla ve son aşamada soğuk suyla duş alarak temizleyin. Bu vücut losyonu cildinizin beslenmesine, parlamasına ve daha genç görünmesine dolayısıyla cilt sağlığını devamlı korumanıza yardımcı olacaktır.

Cilt bakımında en etkili yöntem düzenli aralıklarla devamlı yapılmasıdır. Arada bir yapılan bakımın cildinize geçici faydası olacaktır. Yaşlanmayı geciktirmek, cildin nemini devamlı dengelemek, her zaman istediğiniz güzel bir görünüme sahip olmak için cilt bakımın doğal ve bitkisel olanların tercih edilmesi gerekmektedir. Kozmetik ürünler cildinizin çabuk yıpranmasına, bazı yan etkilerine maruz kalmanıza neden olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu