El ve Tırnak Bakımı

Doğal El Kremi Tarifleri

Biz kadınlar ellerimizin güzelliğine çok önem veririz. Düzenli olarak bakım yapamasak da el kremi kullanmayı aksatmayız. Fakat kullandığımız ürünün doğal el kremi olup olmadığına bakmayız.

Kozmetik ürünlerinin fiyatı yüksek olması kaliteli olduğunu göstermez. Fakat çok uygun fiyatlı ürünler de sağlıklı içeriğe sahip olmaz. Bu yüzden kullanılan ürünün içeriğinde neler olduğuna çok dikkat edilmelidir.

Siz de doğal el kremi yapmak istiyorsanız bu tariflere bir göz atın. Böylece içinde ne olduğunu bilecek ve gönül rahatlığıyla kullanarak etkili bir sonuç alabilirsiniz.

Doğal El Kremi Tarifleri

Tarif 1

Malzemeler:

♦ Salatalık suyu
♦ Badem yağı
♦ Kakao yağı

Yapılışı:

Üç kaşık salatalık suyu, bir kaşık badem yağı ve bir buçuk kaşık kakao yağını bir kaba koyun. İyice karıştırdıktan sonra yirmi dakika buzdolabında bekletin. Daha sonra ellerinize uygulayın ve on beş dakika bekledikten sonra yıkayın.

NOT: Salatalık suyunu salatalığı rendeleyerek elde edin.

Tarif 2

Malzemeler:

♦ Yumurta sarısı
♦ Hint yağı
♦ Tuz
♦ Bal

Yapılışı:

Bir yumurtanın sarısı, bir kaşık hint yağı, bir kaşık bal ve yarım kaşık tuzu karıştırın. Ellerinizi karışımın içine sokup on dakika bekleyin. Daha sonra ellerinizi yıkayın.

Tarif 3

Malzemeler:

♦ Yulaf unu
♦ Yumurta sarısı
♦ Bal

Yapılışı:

Bir çay kaşığı yulaf unu, bir yumurta sarısı ve bir yemek kaşığı balı karıştırın. Bu karışımı uyumadan önve hazırlayıp ellerinize uyulayın ve bir eldiven geçirip yatın. Sabah uyandığınızda ellerinizi yıkayın.

Tarif 4

Malzemeler:

♦ Limon suyu
♦ Gliserin
♦ Gül suyu
♦ Elma sirkesi

Yapılışı:

Bir limonun suyu, iki kaşık gliserin, iki kaşık gül suyu ve bir çay kaşığı elma sirkesini karıştırın. Elleirnize sürüp eldiven takın ve yarım saat bekledikten sonra yıkayın.

Bu doğal el kremi tarifleriyle ellerinizin eskisinden daha yumuşak olmasını ve yıpranmaların onarılmasını sağlayabilirsiniz.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu