Cilt Bakımı

Doğal Bakım Maskeleri Nelerdir, Nasıl Yapılır

Cildinizi genç tutmak ve yaşlanmayı ertelemek istiyorsanız çok güzel ve faydalı olan doğal bakım maskelerini evde uygulayabilirsiniz. Bu bakımları dışarıda para vererek de yaptırabilirsiniz. Ancak elinizin altında bu kadar faydalı besin varken bunları hem değerlendirmiş hem de bütçenizi sarsmamış olursunuz.

Cildinizde pürüzler varsa 1 adet yumurta akı, 1 tatlı kaşığı bal, 1 damla taze limon suyunu kullanarak bu pürüzleri yok edebilirsiniz. Öncelikle yumurta akını çırpın ve köpürtün. Üzerine bal ve taze sıkılmış limon suyunu ekleyin. Göz çevreniz hariç yüzünüzün her tarafına bu karışımı sürün ve 10 dakika kadar bekletin. Süre bitiminde yüzünüzü yıkayabilirsiniz.

1 yumurta sarısı, 1 tatlı kaşığı bal, 1 yemek kaşığı zeytinyağı, 1 tatlı kaşığı kaymak, 10 damla portakal suyu ve kestane unu kuru ciltler için yapılabilecek maske için gerekli malzemelerdir. Bu malzemeler gözünüzü korkutmamalı. Çünkü yapacağınız bu maske hem doğal hem de cilt bakımı açısından mükemmel sonuç veren tarifler arasındadır. Bu maskenin uygulama aşaması çok basittir. Bütün malzemeleri bir kap içerisinde karıştırın. Yüzünüzün tamamına ve boynunuza iyice sürün. 20 dakika cildinizde bekledikten sonra yıkayabilirsiniz.

Bir diğer maske tarifinde ise 1 adet avokado, 1 yemek kaşığı kaymak, 1 tatlı kaşığı bal gereklidir. Avokadoyu bir çatal yardımı ile iyice ezin. Üzerine kaymak ve balı ekleyerek karıştırın. Yüzünüzün tamamına bu maskeyi sürün ve 20 dakika bekleyin. Daha sonra ılık su ile yıkayabilirsiniz. Bu maskeyi düzenli olarak yaptığınızda cildiniz yumuşacık olur, nemlenir ve gerilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu