Beslenme Diyet

Diyetinizin Yanlış Olduğunu Gösteren 5 önemli işaret

Yapılan yanlış diyet programı sağlığınız olumsuz etkileyebilir. Diyet Programı sadece kilo verme süreci olarak düşünülmemeli, kilo verildikten sonra da kilo korumak için ve sağlıklı bir yaşam için yaşam şekli haline gelmelidir. Diyet yapılırken de yapılan diyetin yanlış olup olmadığı vücudun verdiği tepkilerden anlaşılabilir. diyetinizin yanlış olduğunu gösteren 5 önemli işaretin ne olduğunun bilinmesi gerekmektedir.

Diyet yapmak aç kalmak, açlıktan kıvranmak demek değildir. Diyet yapanlar diyeti çekilmez hale getiriyorsa programda yapılan yanlışlar var demektir. Diyet kilo vermek için uygulansa da aslında diyet düzenli ve dengeli beslenmeyi öğrenmek ve bir ömür boyu uygulamak demektir.

Diyet yaparken kendinizi devamlı yorgun, halsiz, aç ve hatta olduğunuzdan yaşlı hissediyorsanız yapılan diyette hata var demektir. Bunun yanında sindirim sisteminde sıkça sorun yaşanıyorsa kabızlık ya da ishal durumu devamlı söz konusuysa diyetinizi tekrar gözden geçirmelisiniz.

Saçlarınızın formunda olumsuz bir değişiklik yaşanıyorsa, önceden olduğu gibi uzamıyor, çok fazla dökülüyor ve fazla kırılma söz konusuysa diyetin yanlış olduğunun belirtileri olarak görebilirsiniz.

Ayrıca bağışıklı sisteminizde zayıflama hissediyorsanız, hemen yoruluyor ve çabucak hastalanıyorsanız ve hastalığınızın geçmesi zaman alıyorsa, ve konsantrasyon sorunu yaşıyorsanız yapılan diyetin yanlış olduğunun göstergesidir.

Spor yapmak sadece diyet yaparken değil hayatın her döneminde vücudunuzun sağlığı için çok önemlidir. Ancak doğru yapılan bir diyet egzersiz yapma isteği doğuracaktır. Hızlı kilo vermek sağlığınız için doğru değildir. Verilen kilonun kalıcı olması bilinçli yapılan bir diyetle mümkündür.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu