Beslenme Diyet

Diyetinizin Yanlış Olduğunu Gösteren 5 işaret

Diyet vücudunuza eziyet etme biçimi olmamalıdır. Sağlıklı ve dengeli bir beslenme listesi ile doğru diyet uygulaması yapabilirsiniz. Yapmanız gereken şey yeme alışkanlıklarınız ile diyet listenizin uyumlu ve dengeli olmasıdır. Diyet yaparken doğru bildiklerimizin yanında pek çok yanlış yapıyoruz. Peki diyetinizin yanlış olduğunu gösteren 5 işaret nedir?

1. olarak kendinizi sürekli aç hissediyorsanız, aşırı bir iş yapma isteksizliği varsa sindirim sisteminde sorun yaşıyorsanız ve cildinizde solgunluk gözlüyorsanız bu diyetinizin yanlış olduğunu gösteren ilk işarettir.

2. Olarak mideniz gurulduyorsa, midenizde doygunluk hissi oluşmamıştır. Bu da yeterli bir beslenme programı olmadığını yada yeterli kalorinin alınmadığının işaretidir. Buna engel olmak için lifli besinler tüketmelisiniz.

3. Olarak sadece diyet yaparak zayıflamayı düşünüp egzersiz yapmıyorsanız diyetiniz yine hatalıdır. Çünkü spor ve egzersizler metabolizmanızı hızlandırır. Daha az yorgun olmanızı destekler ve yeme isteğinizi baskılar.

4. Olarak en büyük sorunlardan olan barsak düzensizlikleridir. Eğer yolunda çalışmayan bağırsaklarınız varsa bu da yanlış bir diyette olduğunuzu gösterir. Kabızlık veya ishal gibi durumlar çoğunlukla yenilen besinlerin özelliklerinden kaynaklı gelisen sorunlardandır. Eğer hiç lifli gıdalar ve sıvılar tüketmıyorsanız kabız, aşırı miktarda lif içeren madde tüketip protein almayı ihmal edıyorsanız ishal olursunuz. Erkeklerin günde en az 35-40 gram kadınların ise 25-30 gram lif tüketmesi gerekmektedir.

5,Son olarak da artık diyetin hatalarının ciddi boyutlara geldiği saç ve ciltteki sorunlardır. Eğer saçlarınız dökülüyorsa cildinizde solgunluk ,akne ,kızarıklık gibi durumlar oluşuyorsa bu da diyetinizin yanlış olduğunu gösteririr. Çünkü diyetiniz b 12 , D,E vitamınleri bakımından fakir bir diyettir. Unutulmamalıdır iyi bir diyet programı sizi mutsuz , aç, sinirli yapmayacaktır.

DKNY

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu