Cilt Bakımı

Derinlemesine Cilt Temizliği Nasıl Yapılır?

Her gün cildin yıkanması cildinizin temizlendiği anlamına gelmemektedir. Cilt sağlığı için derinlemesine temizliğe dikkat edilmesi gerekmektedir. Cildin temizliğinde sadece su kullanmak yeterli değildir. Derinlemesine cilt temizliği nasıl yapılır? İşte sorunun cevabı:

Ciltte zamanla oluşan ölü hücrelerin temizlenmesi için arındırıcı özelliğe sahip ürünler yani taneciklerden oluşan jel şeklindeki ürünleri kullanmak cildin yenilenmesine yardımcı olacaktır. Öncelikle bu arındırıcı ürünlerden birini cildinize uygun olanlardan birini seçmekle işe başlamalısınız. Arındırıcı ürünü genellikle gözeneklerin en iyi açıldığı zaman yani banyodan sonra kullanmaya özen gösterin. Banyo yapamıyorsanız yüzünüze buhar banyosu uygulayabilirsiniz. Yüzünüzü beş dakika kadar buharda tutmanız gözeneklerin açılmasına yardımcı olacaktır. Daha sonra arındırıcı ürünü avucunuza dökerek göz çevresi dışındaki tüm yüzünüze özellikle burun, alın ve çene bölgesine yoğun bir şekilde uygulayın. Daha sonra arındırıcı ürünü 2-3 dakika kadar beklettikten sonra bol soğuk su ile temizleyin. Bu işlemden sonra yüzünüze tonik uygulamayı ihmal etmeyin.

Bunun yanında derinlemesine cilt temizliği için evde hazırlayabileceğiniz bir maske de uygulayabilirsiniz. Bunun için bir çay kaşığı kadar bal içerisine bir yemek kaşığı kadar nemlendiriciyi (yağsız) bir kase içerisine koyarak iyice karıştırın. Yüzünüze masaj yaparak bu karışımı sürün ve yaklaşık 15-20 dakika beklettikten sonra yüzünüzü bol ılık su ile durulayın. Bu maske ile cildinizin yenilendiğini ve canlandığını hissedeceksiniz. Ayrıca derinlemesine cilt temizliğini kolayca uygulamış olacaksınız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu