Cilt Bakımı

Dereotu Yağı ve Cilt Üzerindeki Etkisi

Uçucu yağlardan biri olan dereotu yağı ve cilt bakımı arasında kuvvetli bir bağ vardır. Dereotu yağı cilt bakımında etkili midir? Cilde etkisi nedir?

Dereotu yağının kadınlar için tek önemli özelliği sıkılaştırıcı etkisidir. Peki bu özelliği neden kullanırız?

Pek çok kadın farklı sebeplerle sarkma sorunu yaşar. Doğum sonrası ve aşırı kilo verme sonrası oluşabilen fazla derinin sarkması birkaç farklı yöntemle çözülebilir.

Fazla deri eğer haddinden çok miktardaysa ameliyatla alınabilir. Fakat baş edebileceğiniz durumdaysa sıkılaştırıcı ürünlerle çözüm bulabilirsiniz.  Bunun için kozmetik mağazalarındaki kimyasal katkılı ürünler yerine daha doğal çözümler denenmesi tavsiye edilir. İstenen sıkılığı da dereotu yağı ile elde etmek mümkün.

Dereotu Yağı ve Cilt Üzerindeki Sıkılaştırıcı Etkisi

Özellikle yağlı ciltler için yüz bakımında kullanılabilen dereotu yağının bilinen bir zararı yoktur.

Kullanacağınız kimyasal veya doğal her ürünü kolunuzda deneyin. Yaptığınız bu küçük alerji testi sonrasında uygulamanıza geçin.

Dereotu yağı çok geniş bölgelerde hızlı sıkılaşmayı vadetmez. Fakat yüzünüzde kısa sürede etkisini göreceğinize emin olabilirsiniz.

Limonun ve limon yağının yağ yakıcı özelliğini bilmeyen yoktur. Dereotu yağıyla bir araya geldiklerinde bu iki etki müthiş bir sonuç ortaya koyar.

İki damla limon yağı ve üç damla dereotu yağını karıştırın. Bir pamuk yardımıyla uygulayın. Bu uygulama sırasında fazla yağın ciltten alınması gerekir.

Aynı zamanda dereotu yağı sinir ve yorgunluğu alan bir aroma terapi yağıdır. Portakal yağı, bergamot yağı ve sedir ağacı yağı ile karıştırılarak daha etkili bir sonuç alınabilir.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu