Saç Bakımı

Defne Yağının Saça Faydaları

Defne ağacı, güzel kokulu bir ağaçtır. Kış aylarında yapraklarını dökmez.

Defne ağacı yağı, defne yapraklarından elde edilen yağdır. İki yağ da bakım ürünü olarak çok popüler olduğu için, defne tohumu yağıyla karıştırılabilir. Fakat defne tohumu yağı, defne ağacı tohumlarından elde edilir. Defne yağı ise yapraklardan.

Defne yağının saça faydaları oldukça fazladır. Fakat kullanmadan önce alerjiniz olup olmadığına emin olmanız gerekir. Eğer bir sorun teşkil etmiyorsa rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Defne yağı, saç köklerini güçlendirme özelliğine sahiptir. Yeni saçların daha sağlıklı ve güçlü çıkmasını sağlar. Bu sebeple uygularken, saç diplerine masaj yaparak uygulamayı unutmayın.

Defne yağının saç dökülmesini engelleme ve saçların daha hızlı uzama özellikleri mevcuttur. Saçların yavaş uzaması herkesin ortak sorunudur. Bu sorunu çözmek için defne yağını mutlaka denemelisiniz.

Eğer saçlarınız çok kolay yağlanıyorsa ve kepek oluşumundan şikayetçiyseniz, defne yağı tam size göre. Saçların yağlanma süresini uzatırken, kepek oluşumunu de büyük ölçüde önler.

Defne yağı, saç bakımı için bire iki ölçü baz alınarak, zeytinyağı ile karıştırılarak kullanılır. Bir ölçü defne yağının içine iki ölçü zeytinyağı ekleyerek saçlarınıza sürebilir, saçlarınızı sarıp bir saat beklettikten sonra yıkayabilirsiniz. Bu saç bakımını düzenli olarak her hafta uyguladığınızda, saçlarınızdaki değişimi siz de göreceksiniz. Hamilelik döneminde defne yağı kullanılması önerilmez. Böyle bir işe kalkışmadan önce doktorunuzla mutlaka görüşün.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu