Saç Bakımı

Defne Tohumu Yağının Saça Faydaları

Defne ağacı, yapraklarını dökmeyen güzel kokulu bir ağaçtır.  Defne tohumu yağı, defne ağacı tohumlarının sıkılması ile elde edilen bir bitkisel yağdır. Defne Yağının Saça Faydaları adlı yazımızda da bahsettiğimiz gibi, defne yağı ve defne tohumu yağının birbirlerinden farklı olduğunu bilmeyenler olabilir. Bu yüzden bir kez daha hatırlatmakta fayda var.

Defne yağı, defne ağacının yapraklarından elde edilir. Defne tohumu yağı ise, defne ağacı tohumlarının sıkılmasıyla ortaya çıkan yağdır.

Defne tohumu yağı, kullanılan kimyasal içerikli saç bakımı ürünleri, şampuan değişiklikleri ve pek çok çevresel faktör yüzünden ortaya çıkan kepek sorununu çözer. Kepekleri azaltır ve zaman içinde yok eder. Düzenli olarak bakım yapıldığı takdirde, kepek oluşumuna engel olur.

Defne tohumu yağının saça faydaları arasında saç tellerini güçlendirmesi de yer alır.  Zamanla incelen, zayıflayan ve kırılmaya başlayan saçları besler. Eskisinden daha kalın telli ve güçlü uzamalarını sağlar.

Defne tohumu yağı,  ölü deriyi atma ve rahatlatma özelliklerine sahiptir. Bu sebeple saç derisi sorunlarında da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Saç derisine masaj yaparak uygulandığında yatıştırıcı ve rahatlatıcı bir etki bırakır. Aynı zamanda çeşitli tahriş ve kaşıntı gibi sorunları da çözmeye yardımcı olur.

Defne tohumu yağının saça faydaları dışında eklem ağrılarına da iyi geldiği bilinmektedir. Aynı zamanda kas gevşetici özelliği bulunduğundan, harici olarak kullanabilirsiniz.

Bir suyun içine birkaç damla damlatıldığında ayak kokusundan kurtulmanıza da yardımcı olur.

Defne tohumu yağı satın alırken doğal olduğuna emin olun. Piyasada pek çok sahte yağ mevcut. Bu yüzden mutlaka güvendiğiniz bir yerden alın.

Hamilelik döneminde kullanmanız önerilmez.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu