El ve Tırnak Bakımı

Daha Sağlıklı ve Bakımlı Eller İçin El Bakımı

Vücudumuzda en çok bakıma ihtiyacı olan ellerimiz, daima el bakımı uygulamasına ihtiyaç duyar. Gün içinde kötü hava şartlarına maruz kalan, temizlik malzemeleri ile sürekli temas halinde olan ellerimizin bakımına ne kadar önem veriyorsunuz? El bakımı için ne yapıyorsunuz?

Sağlıklı olmasının yanı sıra, gün içerisinde görünüm olarak da estetik açıdan vücudumuzda en çok öne çıkan yer ellerimizdir. Kurumuş, yaralara varan çatlaklar oluşmuş, lekelerle dolu ve hatta rengini yitirmiş ellerinizin ne kadar bakımsız bir görüntü sergilediğini biliyor musunuz?

Elbette ki bakımlı görünümden önce, başta sağlık diyoruz. Ellerinizi sağlığına kavuşturmak için de kadınların olmazsa olmazı kozmetik dünyasına sarılmadan önce, doğanın bize sunduğu daha sağlıklı hep elinizin altında bulunan ve daha ucuz mükemmel çözümler var.

Soğuk hava şartlarından çatlayan, temizlik malzemeleri ile kuruyup yıpranan, nem dengesini kaybetmiş, hatta zaman zaman moraran ve lekeler oluşan ellerimizin bakımı için ayıracağınız kısacık vakitlerle çok daha sağlıklı, parlak ve yumuşacık ellere sahip olabilirsiniz.

El bakımı nedir? Ellerin sağlığını korumak ve pek çok etken yüzünden yıpranan elleri onarmaktır. El bakımı losyonu veya el kremi kullanıyorsanız, daha doğal çözümler olduğunu bilmelisiniz. Evde el bakımı her zaman daha sağlıklı sonuçlar verir.

Bakım için uygulayabileceğiniz çok sayıda ev yapımı bakım tarifleri var. Bunlardan ihtiyacınız olanı seçip uygulayabilir ve sonucu kendi gözlerinizle görebilirsiniz.

Elleriniz hangi durumlarda bakıma ihtiyaç duyar?

♦ Nem dengesini kaybettiğinde el kuruluğu sorunu yaşanır.

♦ Soğuk havaya maruz kalan veya sıcak-soğuk su arasında gidip gelen ellerde çatallar oluşur.

♦ Sürekli temizlik maddelerine giren eller sadece yumuşaklığını değil, canlılığını da kaybeder.

♦ Bazı el ve tırnak sorunları vitamin eksikliğinden de meydana gelebilir. İhtiyacı olan vitamini almayan eller bakımsız görünebilir.

Soğuk havalarda ellerinizi korumalı, bulaşık yıkarken eldiven takmalı ve doğal el kremi ile düzenli olarak el bakımı yapmalısınız. El bakımı için bitkisel çözümler de deneyebilirsiniz.

Günlük hayatta mutfağınızda tükettiğiniz birçok ürünle hazırlayabileceğiniz basit tariflerle, çok daha sağlıklı kürler ve bakım kremleri hazırlamanız mümkün. Zeytinyağı, süt, bal, limon gibi günlük hayatta mutfağımızın vazgeçilmezleri ellerimizin sağlığı ve bakımı için mucize yaratacak altın ürünlerden sadece bir kaçı.

Yaralara dönüşebilecek çatlaklarından arınmış, daha ipeksi, daha yumuşak, daha bakımlı ve sağlıklı ellere sahip olabilmeniz için, bu kez kendinize kısa bir vakit ayırmak amacıyla sizi mutfağınıza davet ediyoruz.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu