Cilt Bakımı

çörek Otu Yağının Cilde Faydaları ?

İnsan sağlığında önemli bir yeri olan çörek otunun cilt bakımında da oldukça etkili önemli bir yere sahiptir. çörek otu yağının cilt hem de saç problemlerine oldukça etkilidir. Yaşanılan çeşitli türdeki sıkıntıların çözümünde birebir etki göstermektedir. İçeriğindeki B1, B2, B6 vitaminleri ciltteki hücrelerin yenilenmesine katkı sağlamaktadır.

Çörek otu yağının cilde faydaları

  • Vücutta oluşan çatlakların tedavisinde kullanılır. Özellikle hamilelikte oluşan ve doğumdan sonra belirginleşen çatlakların giderilmesindeki yeri oldukça fazladır. Çatlamış bölgelere uygulanan çörek otu yağı masaj yapılarak düzenli bir şekilde uygulandığında ciltteki yenilenme kısa sürede kendini gösterecektir.
  • Cilt bakımı için önemeli olan çörek otu ciltte oluşan lekelerin giderilmesinde de oldukça etkilidir. Dış etkenlere karşı cildi korur ve cildin nefes almasına yardımcı olur.
  • Cilt bakımı için çörek otu yağı ile zeytinyağı birlikte kullanıldığında kırışıklıklara karşı inanılmaz bir etki gösterir. Bu sayede canlı, gergin ve genç bir cildin devamlılığını sağlamış olursunuz.
  • Cilt rahatsızlıklarında özellikle egzama, mantar gibi cilt problemlerinin tedavisi için rahatlıkla uygulanabilir. Bu sayede tedavi kısa sürede olumlu sonuçlanacaktır.
  • Ciltte yaşanan sivilcelere çörek otu yağı pamuk yardımıyla kompres yapılarak ciltteki sivilcelerin yok olmasına yardımcı olacaktır.
  • Ciltte oluşan yaraların iyileşmesine yardımcı olan çörek otu yağı düzenli bir kullanım ile hücrelerin yenilenmesini sağlayacak ve cildin mikroplara karşı korunmasına, mikrop kapmamasına yardımcı olama özelliğine sahiptir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu