Beslenme Diyet

Çörek Otu Yağı ile Zayıflama

Vücutta en çok kan dolaşımı sistemini etkileyen fazla kilolar, herkesin kurtulmaya çalıştığı bir sorundur. Bir çok kadın bu yüzden asla denenmemesi gereken diyetler deneyerek vücut sağlıklarını olumsuz etkiler. Çoğu kişi diyetlerin arasında kaybolduğundan hala çörek otu yağı ile zayıflama konusunda bilgi sahibi değildir.

Çörek otu yağı bakım alanında da vücut sağlığında da kullanılan önemli bir bitkisel yağdır. Sahip olduğu özellikler sayesinde hem vücut sağlığına katkıda bulunur hem de kilo vermeyi hızlandırır. Şimdi bu özelliklerini inceleyeceğiz.

Çörek Otu Yağı İle Zayıflama Etkileri

Çörek otu yağı zayıflatır mı? Çörek otu yağı ile zayıflama nasıl olur? Çörek otu yağının faydaları nelerdir? Çörek otu yağı nasıl tüketilir? Çörek otu yağının özelliklerini inceleyerek tüm sorularınıza yanıt bulacaksınız.

◘ Doğal antioksidandır. Vücudu toksinlerden arındırır.

◘ Kan şekerini düşürür.

◘ İştahı azaltır ve yemek yeme isteğini bastırır. Yeme atakları üzerinde de etkilidir.

◘ Bağırsakların kayganlaşmasını sağlar. Böylece besinler vücutta yağ olak birikmez ve kolayca vücuttan atılır.

◘ Metabolizmayı hızlandırır. Yağ yakımını destekleyerek tüketilenden daha fazla kaloriyi ortadan kaldırır.

◘ Sindirim sistemi ve pankreasın görevlerini daha saklıklı bir şekilde yerine getirmesini sağlar.

Çörek Otu Yağı Nasıl Elde Edilir?

Çörek otu yağı soğuk pres yöntemiyle elde edilir. Piyasada çok fazla sahtesi bulunmaktadır. Bu yüzden güvendiğiniz aktarlardan almanız önerilir.

Çörek Otu Yağıyla Zayıflama Karışımları

1. Tarif

Malzemeler:

◘ Çörek otur yağı
◘ Toz tarçın
◘ Bal

Tüketim şekli:

Bir tatlı kaşığı toz tarçın ve balı karıştırın. İki tatlı kaşığı çörek otu yağı da ekledikten sonra iyice karıştırın ve için.

Çörek otu yağıyla yapılan bu zayıflama iksiri içildikten sonra yarım saat boyunca bir şey yiyip içmemeye dikkat edin.

Bu iksiri her gün tekrar edebilirsiniz. Fakat kullandığınız malzemelerden birine veya bir kaçına alerjiniz olmadığından emin olun. Kullandığınız süre boyunca da aralarda mola vermeyi unutmayın. Vücut her gün tüketilmesini kaldıramayabilir.

2. Tarif

Malzemeler:

◘ Su
◘ Çörek otu yağı
◘ Elma sirkesi

Tüketim şekli:

Her sabah uyandığınızda bir bardak suyun içine bir tatlı kaşığı elma sirkesi ve bir çay kaşığı çörek otu yağı koyun. İyice karıştırıp için.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu