Makyaj

Cilt Tonuna Uygun Ruj Seçimi

Ruj seçimi yapılırken uygunluğundan çok kişisel zevk ön planda tutulur. Görünüşünü en çok sevdiğiniz rujdansa cilt tonuna uygun ruj kullanmak doğru seçim olacaktır.

Cilt tonuna uygun ruj seçimi nasıl olmalıdır? Bu sorunun cevabını en iyi şekilde verebilmek için ilk önce cilt rengini belirlemek gerekir.

Esmer Tenlere Uygun Ruj Seçimi

Esmer tonlarda bir cilde sahip olan bayanlar için ruj seçimi yapmak oldukça kolaydır. Esmerler için renk skalası oldukça geniştir.

Eğer doğal görünmeyi her zaman ön planda tutan biriyseniz kahverengi ve kayısı tonları doğru seçim olacaktır. Koyu renkleri kullanmak hem sade durur, hem de hoş bir görünüm sağlar.

Eğer doğallığı bir yana bırakıp çekici bir görünüm arıyorsanız kızıl tonları seçmelisiniz. Tüm kadınlar birkaç tonu karıştırarak farklı bir ton elde etmiştir. Bu şekilde vişne rengi bir rujla mat bir tonu birleştirip yeni bir renk ortaya çıkarabilirsiniz. Hem şık hem de çekici bir görünüm sağlayan ruju elde edebilirsiniz.

Esmer cilt tonuna sahip kadınların en fazla tercih etmesi gerekenler kahverengi ve kırmızının koyu tonlarıdır. Bordo renk bir ruj da doğru tercih olabilir.

Kumral Tenlere Uygun Ruj Seçimi

Kumral tonlarda cilde sahip bayanlar esmerlerden de şanslıdır. Renk skalası esmerlere göre daha geniş olan kumrallar rahatlıkla çoğu rengi kullanabilir.

Yapılabilecek en doğru şey sıcak tonları seçmektir. Hoş ve şık bir görünüm için kırmızı veya pembe tonları doğru bir seçimdir.

Daha doğal bir görünüm isteyen kumrallar şeftali tonları tercih etmelidir. Somon rengi olabilecek en doğru seçimlerden biridir.

Beyaz Tenlere Uygun Ruj Seçimi

Açık renk ciltlere sahip olanların doğru ruj seçimi yapabilmek için önce cilt rengini tam olarak belirlemesi gerekir.

Daha doğal bir görünüm için fazla açık renk cildi olanların çok koyu tonları seçmemesi gerekir.

Karamel tonları cildi daha doğal gösterir. Tam aksine pembe tonları kullanmak daha çekici gösterir. Canlı bir kırmızı tonu kullanarak cazibeli bir görünüm sağlanabilir.

Buğday Tenlere Uygun Ruj Seçimi

Buğday rengi bir cilde sahip olanlar için ruj seçiminde renk seçeneği oldukça kısıtlıdır. Özellikle metalik pembe tonları kullanmak en doğru seçimdir. Aynı şekilde turuncu tonları kullanabilir ve bu tonları birbirleriyle karıştırarak şeker gibi tonlar yakalayabilirsiniz.

Daha çekici bir görünüm istiyorsanız, kırmızının nar çiçeğine yakın olan tonları ve orkide çiçeğinin kırmızı tonlarını da kullanabilirsiniz.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu