Cilt Bakımı

Cilt Sıkılaştıran Doğal Yağlar Nelerdir?

Cilt bakımı için aktarlarda satılan doğal yağlar cilt için oldukça etkilidir. Cilt sıkılaştıran doğal yağlar olmadan tek başına yapılan egzersiz yetersiz kalabilmektedir. Egzersizin yanında destek olarak mutlaka kullanılması gereken doğal yağlar cildin sıkılaşmasına yardımcı olabilir ve daha gergin daha genç ve daha canlı bir cilde sahip olabilirsiniz.

Acı badem yağı: Cilt bakımı için oldukça etkili olan acı badem yağı oldukça etkilidir. Cildin sıkılaşmasına yardımcı olduğu gibi ciltte oluşan kuruluğa ve çatlağa da iyi gelmektedir. Cildinize haricen kullanabileceğiniz acı badem yağı düzenli olarak kullanıldığı sürece etkili olur.

Aynı sefa yağı: Özellikle hassas ciltler için cildin dengesini sağlayan aynı sefa yağı cildin sıkılaşması için oldukça yararlıdır. Cildinize sürdüğünüzde güneş ışınlarının zararlı etkilerinden de koruyan aynı sefa yağı ciltte oluşan isilik sorunlarının giderilmesinde de yardımcı olur. Cilde krem gibi masaj yaparak sürülebilir.

Biberiye yağı: Cilt bakımında önemli bir yeri olan biberiye yağı cildin sıkılaşmasını sağlamasının yanında kan akışının hızlanmasını, selülitin giderilmesine ve saç dökülmelerine etkisi oldukça fazladır. Cildinize masaj yaparak uygulayabilirsiniz.

Buğday yağı: Cildin sıkılaşmasına oldukça yararı olan buğday yağının cildin nemlenmesine, ciltteki hücrelerin yenilenmesine ve ciltte oluşan lekelerin giderilmesi gibi birçok cilt sorununa etkisi oldukça fazladır. İçeriğindeki E vitamini cildin beslenmesine canlanmasına yardımcı olmaktadır. Cildinize masaj yaparak haricen uygulayabilirsiniz.

Çilek esansı: Cildin beslenmesini sağlayan çilek esansı selülitten kurtulmanıza ve cildin sıkılaşmasına yardımcı olacaktır. Masaj yaparak uyguladığınız çilek esansı düzenli bir şekilde kullanıldığında etkisi görülecektir.

Fındık yağı: Çatlat problemine de iyi gelen fındık yağı saçların güçlenmesine ve cildin sıkılaşmasına yardımcı olacaktır. Düzenli kullanımında etkisi kısa sürede görülecektir.

Gül yağı: Kozmetik sektörün vazgeçilmez ürünü olan gül yağı sadece cildin sıkılaşmasında değil ayrıca cilt temizliğinde, cilt bakımının her aşamasınada rahatlıkla kullanılabilen oldukça faydalı bir yağdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu