Cilt Bakımı

Cilt Güzellik Sırları Nelerdir?

Bayalar için cilt bakımı önemli ve hassas  bir konudur. Daha genç, canlı ve güzel görünebilmek için her türlü cilt bakım yöntemini uygularlar. Ancak güzel görünme sırları bilmediğimiz başka yöntemlerle olabilmektedir. Cilt güzellik sırları için bilinmesi gerekenler:

Güzel ayakların sırrı

Ayakların balık yemi olarak kullanılması ayak topuğuna ve çevresine iyi geldiğini çok az kişi bilmektedir. Topukta ve topuğun çevresindeki ölmüş hücreleri balıklar yiyor ve ayağın yenilenmesi sağlanıyor. Bu yöntem için dünyada özel olarak  açılmış yerler bulunmaktadır. Bayanlar ayaklarını havuza sokuyorlar ve balıklar ayaktaki tüm ölü hücreleri temizliyor. Türkiye’de uygulanan bu yöntem için hijyen çok önemlidir.

Cildi güzelleştiren arı zehri

Arı zehri çok sakıncalı ve can atıcı gibi görünse de inanılmaz etkili bir yöntemdir. Cilt bakımı için uygulandığında arı zehri kırışıklığa ve ciltte oluşan enfeksiyona iyi gelmekte ve arı zehri uygulandığında şişlik oluşturması doğal bir botoks yöntemi sağlamaktadır.

Yüz güzelleştiren vampir tedavisi

Vücuda verilen kan ile daha canlı, genç ve güzel görünmeye yardımcı olduğu kimsenin aklının ucundan bile geçmeyecek bir yöntem olmasına rağmen oldukça etkili bir yöntemdir. Cilt bakımı olarak kullanılan kan vücuda kan verme güzelleşmeyi sağlayan önemli cilt güzellik sırlarından biridir.

Mikro iğne ile gençleşin

Cilde dövme yaptırmak kadar acı veren bu yöntem cildin  yenilenmesine yardımcı olan ameliyat gerektirmeyen sonucu iyi olan etkili bir yöntemdir.

Kırışıklıklara yılan zehri

Çok riskli olan sonuca deyip değmeyeceği tartışılan bir yöntem olan yılan zehri kırışıklara yüzde yüz iyi gelse de tavsiye edilen bir yöntem değildir.

Salyangoz kremi

Cilt bakımı için kozmetik ürünlerde kullanılan ve cildin güzelleşmesine, gençleşmesine yardımcı olan salyangoz kremi güneş sebebiyle oluşan yanığa, ciltte meydana gelen yaraya oldukça faydalı ve etkilidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu