Cilt Bakımı

Cilt Bakım Maskeleri

Cildinizdeki kırışıklıklar, ciltteki lekeler, gün içerisinde cildinizin çevresel koşullara maruz kalması gibi birçok sebepten dolayı cilt bakım maskeleri yapabilirsiniz. Maske yapımı kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacaktır. Ayrıca bu maskelerin bitkisel olmasından dolayı gönül rahatlığı ile cildinize uygulayabilirsiniz.

Yüzünüzdeki siyah noktalardan şikayetçiyseniz evinizde bulunan malzemelerle bu sorunu çözmeniz oldukça kolay olacaktır. Tek yapmanız gereken şey 1 kase yoğurt ve 1 adet limon suyunu iyice karıştırıp yüzünüze sürmek. Maskeyi yüzünüze sürdükten sonra 15 dakika kadar bekleyin. Daha sonra yüzünüzde kuruyan maskeyi su ile temizleyebilirsiniz. Yoğurt ve limon ile yaptığınız cilt bakımınızı haftada bir kez tekrarlamanız yeterli olacaktır. Ancak hassas bir cilde sahipseniz limonun yakıcı etkisi cildinize zarar verebilir. Bu nedenle maskeyi uyguladıktan sonra cildinizde yanma hissederseniz yüzünüzü hemen yıkamalısınız.

Bayanların en büyük sorunu yüzdeki kırışıklıklardır. Ancak cilt bakımı yapmak için yüzünüzde kırışıklık oluşmasını beklemeden maskenizi düzenli yapmanız cildinize çok iyi gelecektir. 1 adet yumurta sarısı, 1 tatlı kaşığı krema, 1 tatlı kaşığı badem yağı, 3 tatlı kaşığı toz bademi iyice karıştırıp yüzünüze sürün. Bu maskeyi yüzünüzde 20 dakika beklettikten sonra su ile temizleyebilirsiniz. Bu maske kırışıklık oluşumunu geciktirdiği gibi oluşan kırışıklıkların giderilmesinde oldukça etkilidir.

Cildinizi beslemek için haftada bir kez cildinizi besleyen maskeler yapabilirsiniz. Bunlardan size önerebileceğimiz maskelerden biri  5 damla havuç yağı, 1 tatlı kaşığı zeytinyağı, 1 kase yoğurt, 1 yumurta sarısı ile yapılmaktadır. Öncelikle yumurta sarısını iyice çırpın ve üzerine yoğurdu ekleyin. Tekrar karıştırın ve kalan malzemeleri ekleyip son olarak bir karışım yaptıktan sonra cildinize uygulayıp 20 dakika kadar bekletin. Süre bitiminde cildinizi su ile temizleyebilirsiniz.  Bu maske cildinizi besleyerek parlak görünmesini sağlayacaktır.

Kuru bir cilde sahipseniz 1 çorba kaşığı süt, 1 tatlı kaşığı bal, 1 çay kaşığı tereyağı, 1 adet yumurta sarısını kullanarak haftada bir kez yapacağınız maske ile cildinizin nemlenmesini sağlayabilirsiniz. Bütün malzemeleri karıştırın ve 20 dakika bekletin. Süre bitiminde su ile cildinizi temizleyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu