Saç Bakımı

Çilek Yağının Saça Faydaları

Daha çok cilt bakımı için kullanılan çilek yağı, pek çok faydaya sahiptir. Cilde olduğu kadar saçlarda da pek çok iyileştirme sağlar. Peki, çilek yağının saça faydaları nelerdir?

Hemen hemen tüm kadınlar saç sorunu yaşar. Özellikle de yoğun bir iş ve okul hayatına sahip olanlar, uzun uzadıya saç bakımı için vakit ayıramazlar. Bu durumda da saçların yıpranması kaçınılmaz olur.

Saçlarınız sık sık dökülüyorsa, bu durumdan kurtulmak artık çok kolay. Çilek yağının en önemli özelliği saç dökülmesiyle savaşmasıdır.

Kepeğe karşı en etkili çözümlerden biridir. Saçları kepeklerden arındırır ve yeni kepek oluşumunu büyük ölçüde önler. Düzenli kullanıldığı takdirde, kepeklerden tamamen kurtulmak mümkün.

Çilek yağı, hem saçlara güzel koku verir hem de güçlenmesini destekler.

Çilek yağının saça faydaları dışında, tüm özelliklerinin yanında yaşlanma karşıtı bir yağ olarak bilinir. Yaşlanmayı önleyen, gençleştirici bir özelliğe sahiptir.

Çilek Yağı Nasıl Elde Edilir?

Bu bitkisel yağ damıtılma yoluyla elde edilmez. Soğuk press yöntemiyle elde edilir. Taze çilekler hidrolik press aracılığıyla iyice ezilir. Yağı ise bu ezilmeden ortaya çıkan özle elde edilir.

Çilek Yağının Kullanımı Nasıldır? Zararları Nelerdir?

İçeriğinde bulunan bazı asitlerden dolayı cildi tahriş edebilir. Tüm esansiyel yağlarda yapıldığı şekilde, zeytinyağı gibi taşıyıcı yağlarla seyreltilerek kullanılmalıdır.

Eğer yanlış kullanım sonucu cildinizde bir sorun yaşarsanız mutlaka bir doktora görünün.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu