Cilt Bakımı

Cildi Sıkılaştıran Yağlar Nelerdir?

Cildin görünümünü etkileyen spor cildin sıkılaşması için tek  başına etkisiz olabiliyor. Cildin sıkılaşmasını sağlayan doğal yağlar sporla birlikte yapılan cilt bakımı mucizevi bir etki yaratmaktadır. Cildi sıkılaştıran yağlar ve nasıl kullanıldıklarını öğrenerek mükemmel bir cilde sahip olabilirsiniz.

Cildi sıkılaştıran yağlar

Acı badem yağı: Cilt bakımı için etkisi oldukça fazladır. Cildin sıkılaşması ile birlikte ciltteki çatlaklara ve kuru cilt tipine sahip olanlara oldukça etkilidir. Masaj yapılarak cildinize uyguladığınız 2-3 damla yağ  ile istediğiniz sonuca ulaşılabilir.

Aynı sefa yağı: Özellikle hassas bir cilde sahip olanlar için etkili bir yağ olan aynı sefa yağı cildin dengesini sağlamsının yanında ciltte sıkılaşma sağlayacaktır. Cildinize krem sürer gibi masaj yapılarak kullanılmalıdır.

Biberiye yağı: Kan dolaşımını hızlandırması, selüliti azaltma ve saç dökülmesinde önemli bir etkiye sahip olan biberiye yağı cildin sıkılaşmasını sağlamaktadır. Biberiye yağını cildinize yedirerek ve masaj yaparak cilt bakımını yapabilirisiniz.

Buğday yağı: Selülitten muzdarip bayanlar için ve cilt lekelerinden şikayetçi olanlar için etkili bir yağ olan buğday yağı içeriğindeki E vitamini sayesinde cildi besler ve cildin sıkılaşmasını sağlar. Direk cilde yedirerek ve masaj yaparak cilt bakımı uygulaması yapılmalıdır.

Çilek esansı: Çilek esansı da cildin sıkılaşmasına yardımcı olan ve selüliti yok etmeye yardımcı doğal bir yağdır. Cilt bakımı esnasında 4-5 damla yağ ile masaj yapılarak uygulanmalıdır.

Fındık yağı: Saçın kuvvetlenmesini ve vücutta oluşan çatlak tedavisinde de oldukça etkili olan fındık yağı cildin sıkılaşmasında büyük etkiye sahiptir. Fındık yağı düzenli bir kullanımda kısa sürede etkisi görülecektir. Vücuda masaj yapılarak yedirilmesi istenilen sonuca ulaşmanızı sağlayacaktır.

Gül yağı: Birçok kullanımda etkisi  olan gül yağının cildi sıkılaştırmada etkisi oldukça fazladır. Cilde yine masaj yapılarak yedirilip uygulanması halinde etkisi görülecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu