Cilt Bakımı

Cildi Sıkılaştıran Maskeler Nelerdir Ve Tarifleri

Yaş aldıkça ciltte pürüzler oluşur ve sarkmalar meydana gelir. Bu sorunları gidermek için hemen hemen çoğu kişi soluğu kozmetik dükkanlarında alır ya da bakım için çok fazla para ödemeyi göze alır. Çok para harcamadan evinizde bulunan malzemelerle cildi sıkılaştıran maskeler yapabilirsiniz.

Cilt bakımı tariflerinde yumurta akının faydasını çok sık duyarız. Yumurta akı bakımı yaptığınızda cildinizin gerildiğini hissedersiniz. 1 adet yumurta beyazını bembeyaz olana kadar çırpın ve yüzünüze sürün. Cildinizde 10 dakika bekledikten sonra yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Bu maskeyi haftada iki defa uygulayabilirsiniz. Düzenli uygulamadan sonra yüzünüzün sıkılaştığını hissedeceksiniz.

1 çay kaşığı ve 1 çay kaşığı maya ile cildinizi sıkılaştıran bir maske yapmanız mümkündür. Bunun için sütü biraz ısıtıp mayayı sütle birlikte eritin ve yüzünüze bu karışımı iyice sürün. Cildinizde 25 dakika bekledikten sonra yüzünüzü yıkayın. Bu maske haftada bir defa uygulandığında cildinizdeki kırışıklıkların yok olduğunu ve cildinizin sıkılaştığını göreceksiniz.

5 damla limon suyu ve 3 damla sirkeyi karıştırın ve yüzünüze sürüp 5 dakika bekletin. Daha fazla bekletilmesi önerilmez. Çünkü limon ve sirkenin asidik yapısı yüzünüzün yanmasına ve tahriş olmasına neden olabilir. 5 dakika sonra cildinizi su ile yıkayın. Bu maskeyi cildinize sürer sürmez bir yanma hissederseniz mutlaka hemen yüzünüzü yıkamalısınız.

1 adet limon suyu ile 1 şişe maden suyunu karıştırın. Bu karışımı buz poşetlerine döküp buzluğa atın. Sabah uyandığınızda bu kalıplardan alıp yüzünüze sürün. Yaptığınız bu işlemden sonra cildinizin sıkılaştığını hissedeceksiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu