Beslenme Diyet

Çiğ Besin Diyeti

çiğ besin diyetinde tüketeceğiniz besinlerin çiğ oranının ne kadar olduğu önemli değildir. Yarı çiğ veya tam çiğ olarak tüketilecek besinlerin miktarının fazla olması diyetin daha olumlu sonuçlar vermesine yardımcı olur. çiğ besin diyetinin vücut sağlığı için birçok faydası vardır. Bunlardan biri şeker isteğinizin azalmasıdır. Tüketilecek olan meyve ve sebzelerin çiğ olması besin değerini korumasına ve bütün vitamin ve mineralleri tam olarak almanıza yardımcı olur. Sebzeler içinde sadece domates bunların dışında tutmak gerekir ki domates pişirildiği sürece antioksidanlardan likopen üretir. Şunu unutmamak gerekir ki besin değeri düşük olan yiyecekler tüketildiğinde vücudunuz sizden ek olarak şeker ve kafein ister. Bu yüzden besin değeri yüksek olan çiğ sebze ve meyveleri bol bol tüketmeye özen gösterilerek vücudun şeker ve kafein ihtiyacını karşılayacaktır. Özellikle kırmızı biber, havuç şeker ihtiyacınızı karşılayacak besinlerdir.

Diyet yaparken yaşanılan en büyük sıkıntı hazırlık sürecidir. Yoğun yaşam temposu bunu zorlaştırmaktadır. Bu yüzden çiğ besin diyeti zaman ayırmanıza gerek kalmadan hiçbir işlem uygulamadan çiğ olarak tüketilebilir. Çiğ besin tarifleri de olsa yoğun zamanlarda size avantaj kazandırabilir. Ayrıca diyet yaparken yaşanılan diğer bir sorun diyetlerde tüketilecek besinlerin pahalı olması maddi anlamda da sıkıntı yaratmaktadır. çiğ besin diyeti mevsiminde tüketeceğiniz meyve ve sebzelerle size büyük avantaj kazandıracak. Dediğimiz gibi mevsim sebze ve meyveler olmasına dikkat edilmelidir.

çiğ besin diyeti sabırla uzun süre gerektiren ancak sağlıklı zayıflama diyetidir. Uygulaması çok kolay besin değeri taşıyan meyve ve sebzeler, uzak durulması gereken üç büyük tehlikeli beyaz olan un, şeker ve tuzdan uzak kalmanızı sağlayacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu