Saç Bakımı

Chia Tohumu Yağının Saça Faydaları

Chia tohumu, cilt bakımı için oldukça popüler bir bitkidir. Eğer Hindistan cevizi yağı ve badem yağı gibi daha bilindik, popüler yağlar kullanıyorsanız, onları bir kenara bırakmanın vakti geldi. Çünkü chia tohumu yağı pek çok bitkisel yağı geride bırakacak, mucizevi özelliklere sahip bir yağdır.

Saçlarımız daima proteine ihtiyaç duyar. Chia Tohumu yağı, çoğu yağa göre oldukça fazla protein içerir. Bu özelliğiyle, saç uzamasında büyük ölçüde etki sağlar.

Chia tohumu yağının saça faydaları arasındaki en belirgin özelliklerinden ikincisi de içerdiği aminoasitler sayesinde saçlara parlaklık vermesidir. Bu özelliğinden faydalanmak için Chia tohumuyla yapılan bir smoothie de hazırlayabilirsiniz. Besin olarak almak saçlar için de vücut sağlığı için de daha etkili olabilir.

Chia tohumu yağının üçüncü en önemli özelliği de saçlardaki grilikleri ortadan kaldırmasıdır. Chia tohumu; bakır, çinko ve demir açısından oldukça zengindir. Bu da saç rengini koruma özelliği kazanmasını sağlar.

Chia tohumu yağını kullanmadan önce başka bir bölgede deneyerek alerjiniz olup olmadığına emin olmanızı öneririm. Eğer bir sorun teşkil etmiyorsa, haftada bir kez mutlaka saç bakımı için kullanın. Chia tohumu yağını kullanmak için saçlarınızın yıpranmasını, dökülmesini ve kuru görünmesini beklemeyin. Var olan saç sağlığınızı korumak için de chia tohumu yağı ile saç bakımı yapın. Her kullanışınızda saçlarınızın eskisinden daha sağlıklı bir görüme kavuştuğunu göreceksiniz.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu