Saç Bakımı

Ceviz Yağının Saça Faydaları

Ceviz yağı, hem cilt hem de saçlarda harikalar yaratan bir bitkisel yağdır. Cevizin kendisi ne kadar faydalıysa, ceviz yağının saça faydaları da o kadar fazladır.

Biz üşengeç kadınlar olarak bu tür saç bakımlarını genelde saçlarımız yıprandığında yaparız. Dökülmeler ve saç kırıklarımız arttığında ihtiyacımız olduğunuz sanırız. Aslında saçlarımızın doğal bir bakıma her zaman ihtiyacı vardır. Neyse ki ceviz yağı yıpranmış saçlar üzerinde oldukça etkilidir.

Ceviz yağının saça faydaları nelerdir? En çok sorulan sorulardan biri budur. Özellikle de yavaş uzayan saçlar için bitkisel yağlar tercih edilir. Peki, ceviz yağı saç uzatır mı? Tüm bu soruların cevabını aşağıda bulabilirsiniz.

Ceviz yağının saça faydaları arasında ilk sıraya yerleşebilecek olan saça renk verme özelliğidir. Bu özelliği sayesinde saç beyazlamasının önüne geçer. Süreci biraz daha uzatır.

♦ Masaj yaparak uygulandığında saç diplerini besler. Böylelikle enfeksiyonların önüne geçer.

Ceviz yağını saç diplerine tek başına uygulamak herhangi bir sıkıntıya yol açmaz. Kızarıklık veya kaşıntı gibi rahatsızlıklara sebep olmaz. Aksine saç diplerinin rahatlamasını sağlar. İyileştirici bir özelliği vardır.

Ceviz yağı tek başına kullanılabildiği gibi, diğer bitkisel yağlarla karıştırılarak da kullanılır. Bu gibi durumlarda etkisi iki kat artacaktır.

Ceviz yağı saç bakımı için oldukça önemli bir bitkisel yağdır. Saç kırıklarını büyük ölçüde azaltır ve saç uçlarına pürüzsüz bir bakım sağlar.

♦ Kökten uca bir onarım sağlar. Saç köklerini besleyerek saçların daha hızlı uzamasında etkili olur.

♦ Saçların mat, kuru ve bakımsız görüntüsünden ceviz yağı ile kısa sürede kurtulmak mümkün. Daha parlak, hacimli ve canlı bir görünüm artık çok da uzak değil.

Ceviz yağı, düzenli kullanımlarda saç dökülmelerini durdurur.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu