Cilt Bakımı

Çay Ağacı Kremi Faydaları Nelerdir ?

Çay ağacı kremi birçok cilt sorunu için yararlıdır. Cildinizin pürüzsüz bir görünüm almasına yardımcı olur. çay ağacı kremi faydaları saymakla bitmez.  Bu krem vücuduna yağ sürmeyi sevmeyenler için idealdir.

Çay ağacı kreminin kullanım alanları çok fazladır. İlk olarak yanık lekeniz varsa, genital bölgede oluşan siğillerde, vajina bölgesinde mantar oluşumu varsa, diş ağrıları ve iltihaplarda, saçkıran tedavisinde, apse ve çıban tedavisinde, burun ve ağız enfeksiyonlarında, uyuz tedavisi gibi birçok tedavide kullanılmaktadır.

Çay ağacı yağı gribe oldukça iyi gelmektedir. Kaynattığınız suyun içine 2-3 damla çay ağacı yağı koyun ve buharı yüzünüze tutarak nezlenizi hafifletebilir ve rahat nefes alıp vermeyi sağlayabilirsiniz.

Sivilcelerden şikayetçiyseniz çay ağacı yağını sivilcelerinizin üzerine sürün. Bu sayede sivilceleriniz sönecektir. Bu yağ sivilceleriniz için çok faydalıdır. Bazı ilaçlar sivilcelerin bulunduğu ciltleri tahriş etmektedir. Ancak bu yağın hiçbir yan etkisi yoktur.  Bit sorunlarının giderilmesinde çay ağacı yağı kullanılmaktadır.

Ayak mantarından şikayetçi olan birçok insan vardır. Tedavisi oldukça zordur. Ancak çay ağacı yağı ile mantar sorununu giderebilirsiniz. Ayrıca doktorunuz ayak mantarı için ilaç verdiyse bu yağı da ilaçla beraber kullanmanızda bir sakınca yoktur.

Saçlarınız çok fazla kepekleniyorsa kullandığınız şampuana bir miktar çay ağacı yağı ekleyin ve saçlarınızı yıkayın. Yıkarken saç diplerinize masaj yaparak saç diplerinizdeki kan dolaşımını arttırın. Bu yağ hem saç hem de cilt bakımında kullanılmaktadır. Düzenli kullanımda oldukça fazla faydasını görebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu