Saç Bakımı

Çay Ağacı ile Ev Yapımı Şampuan

Çay ağacı yağının saça faydalarından daha önce bahsetmiştik. Çay ağacı yağı, saç derisinde oluşan pek çok rahatsızlığı tedavi etme ve önleme özelliğine sahiptir. Bu en bilinen özelliğinin dışında kepek oluşumu ve saç dökülmesine engel olma özellikleri de vardır.

Lavanta yağının saça faydaları arasında en bilineni saç dökülmesini engellemesi engellemesidir. Aynı zamanda daha güçlü ve hızlı uzamasını sağlar.

Peki, lavanta yağı ve çay ağacı bir araya gelirse ne olur? Tabi ki, mucizevi bir etki ve eskisinden daha güçlü saçlar ortaya çıkar.

Çoğumuz saç bakım maskeleri kullanmışızdır. Eğer hala yaptığınız saç bakımı uygulamalarından bir sonuç alamadıysanız, bir de ev yapımı şampuanı deneyin. Çay ağacı yağının ve lavanta yağının etkisiyle, harika sonuçlar alabilirsiniz.

Gelin, çay ağacı yağı ile yapılan şampuan tarifini inceleyelim.

Malzemeler:

♦ Çay ağacı yağı

♦ Lavanta yağı

♦ Aloe vera jel

♦ Hindistan cevizi sütü

Yapılışı:

Bir kabın içine eşit miktarda çay ağacı yağı ve lavanta yağı koyun. Üzerine aloe vera jel ve hindistan cevizi sütünü, yine eşit miktarda koyun. Birkaç damlayı geçmemelerine dikkat edin.

Malzemeleri güzelce karıştırın. Tamamen karıştığına emin olduğunuzda saçlarınıza uygulayın. Durularken, saçlarınızda kalıntılar olmamasına özen gösterin. Bu, ev yapımı şampuanı kullanarak saç bakımı için en önemli adımı atmış olacaksınız. Tabi düzenli olarak kullanmayı ihmal etmemelisiniz. Çünkü tüm doğal bakım yağları, ancak düzenli olarak kullanıldıklarında etki gösterirler.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu