El ve Tırnak Bakımı

Çatlayan Eller İçin Onarıcı Tarif

Günlük yaşam içinde maruz kaldığı şartlar ellerimizin en çok nem dengesini etkiler. Nem dengesini kaybetmiş eller, kurur, çatlar ve sertleşir. Bu durumda çatlayan eller için bir çözüm bulmak gerekir.

Kuruyan, yıpranan ve çatlayan elleri neme doyurarak eski sağlığına kavuşturacak bir bakım yapmak gerekir. Mutfağınızdaki mucizelerden faydalanarak hazırlayacağınız basit bir el maskesiyle, ellerinizin kaybettiği nem dengesini geri getirmeniz çok kolay.

Çatlayan Eller İçin Onarıcı Tarif

Malzemeler:

♦ Muz
♦ Badem yağı

Yapılışı:

Bunun için yarım muzu iyice ezin ve içine bir tatlı kaşığı badem yağı ekleyerek iyice karıştırın. Hazırladığınız bu maskeye ellerinize iyice sürüp yarım saat kadar bekletin. Bu bekleme esnasında ellerinize poşet eldiven geçirebilirsiniz. Yarım saat sonra ellerinizi ılık su ile yıkayın ve yumuşak bir havlu ile kurulayın. Bu el maskesini ihtiyaca göre haftada bir kez tekrarlayabilirsiniz.

Ellerinizin nem ihtiyacını karşılayabilmek için yine mutfağınızdan faydalanabileceğiniz bir karışım daha önerelim.

Çatlayan Eller İçin Onarıcı Tarif 2

Malzemeler:

♦ Zeytinyağı
♦ Süt
♦ E vitamini kapsülü

Yapılışı:

1 çay kaşığı zeytinyağı, 1 çay kaşığı süt ve 1 kapsül E vitamini ile bir karışım hazırlayın. Hazırladığınız bu karışımı hafif hareketlerle masaj yaparak ellerinize iyice yedirin. On dakika kadar bekledikten sonra ellerinizi ılık su ile yıkayın ve yumuşak bir havlu ile kurulayın. İhtiyaç halinde bu uygulamayı haftada bir tekrarlayabilirsiniz. Ellerinizin kaybettiği nemi geri kazandığını, çatlakların onarıldığını, daha sağlıklı ve yumuşak bir hal aldığını göreceksiniz.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu