Estetik

Çarpık Bacak Estetiği

Günümüzde çok sık başvurulan ameliyatlardan biri olan çarpık bacak estetiği kolay yapılan, sonuçları da çok başarılı bir ameliyattır.

Görünümlerinin rahatsız etmesinden dolayı ince ve çarpık bacakları olan kişilerin başvurdukları çarpık bacak estetiği ameliyatı iki yöntemle yapılmaktadır.

Bunlardan biri meme büyütme ameliyatlarında sıklıkla kullanılan silikon bacağın düzeltilmesi gereken bölgeye yerleştirilerek estetik bir görünüm kazandırılır. Silikonlar çubuk görünümünde olup farklı kalitelerde ve farklı türlerde bulunmaktadır. Zor olmayan çarpık bacak estetiği ameliyattan sonra 24 saat gözetim altında olunması gereken, bu süreden sonra taburcu olabileceğiniz kolay bir ameliyattır. Genellikle yapılan estetik müdahalelerden sonra düzeltme, yenileme işlemi gerekmemektedir.

Diğer bir yöntem ise yağ enjeksiyonu ile bacak estetiği yaptırmaktır. Bu yöntem genelde bacaklarda fazla şekil bozukluğu olan hastalar için uygulanır. Yağlar hastanın yağlı olan bölgesinden liposuction tekniği ile alınıp, bacaklarda gerekli bölgelere enjekte edilerek yapılır. Bu teknik uygulanırken yağların dengeli bir şekilde enjekte edilmesi gerekir. Bu yüzden alanında uzman doktorların yapması çok önemlidir. Bu yöntem yağlı bölgelerin zayıflamasına,  da yardımcı olacak ve kilo vermenizi sağlayacaktır. Bu yöntemin uygulanabilmesi için hastada yağ oranının yeterli olmasına bağlıdır. Dolayısıyla zayıf kişilere uygulanamayacağından, bu yöntemin kullanılabileceği hasta sayısı çok az olabilir.

Peki, ameliyatsız çarpık bacak düzeltilebilir mi? Bu sorunun yanıtı çok nettir. Bu problemin ameliyattan başka bir çaresi olmadığı kesin olan bir gerçektir.

Selin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu