Saç Bakımı

Canlandırıcı Saç Maskesi

Saçların hacimli ve parlak görünmesi bayanlar için çok önemlidir. Bu görüntüyü yakalamak için bayanların çoğu kuaförde saatlerini geçirir ve kozmetik ürünlere çok yüksek fiyatlar öderler. Ancak saçlarınızın canlı görünmesi için çok yüksek miktarlarda paralar ödemek yerine evde uygulayacağınız canlandırıcı saç maskesi ile aynı sonuca ulaşabilirsiniz.

2 yumurta, 1 çay kaşığı zeytinyağı, 1 çay kaşığı gliserin, 1 çay kaşığı sirke yapacağınız maske için gerekli olan malzemelerdir. Öncelikle yumurtaları çırpın ve üzerine zeytinyağı, gliserin ve sirkeyi ekleyin. Bu maskeyi saçlarınıza sürdükten sonra 20 dakika bekletin. Bu maske her saç tipine uygundur. Maskeyi saçınıza uyguladıktan sonra saçlarınızın canlandığını ve parladığını göreceksiniz.

Kefir ve yoğurt saç için çok faydalıdır. Saçlarınıza süreceğiniz kefir ve yoğurdu saçlarınıza masaj yaparak yedirin ve 30 dakika bekletin. 30 dakika sonra saçlarınızı yıkayabilirsiniz. Yoğurt ya da kefir maskesi kepekleri yok etmede ve saçların canlanmasında çok etkilidir.

0,5 su bardağı ayçiçeği yağı, 1 çay kaşığı kakao yağı, 1 çay kaşığı susuz lanolin yapılacak maske için gerekli malzemelerdir. Bu malzemeleri cam bir kasenin içine koyun ve benmari usulü eritip hepsini karıştırın. Bu karışımı saçınıza masaj yaparak yedirin ve 30 dakika bekletin. 30 dakika sonra saçlarınızı yıkayabilirsiniz.

1 adet avokadoyu soyun ve bir çatal yardımı ile ezin. Üzerine 1 tatlı kaşığı bal, 1 çay kaşığı hintyağını ekleyin. Bu karışımı saçlarınıza sürüp 30 dakika saçlarınızda bekletin. Süre bitiminde saçlarınızı yıkayabilirisiniz. Bu maskeyi haftada bir defa uygulayabilirsiniz. bu maskeyi uyguladıktan sonra saçlarınız nemlenerek canlanacak ve parlak bir görünüme kavuşacaktır.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu