Saç Bakımı

çabuk Saç Uzatmak için Tavsiyeler Nelerdir

Saçların uzun, parlak ve bakımlı görünmesi her kadının kendini iyi ve güzel hissetmesini sağlar. Hatta moral bozuklukları olduğu zaman bayanlar kendilerini kuaförlerinde bulurlar. Hemen değişiklik yapıp mutlu olurlar. Ancak çok para harcamak istemiyorsanız evde yapabileceğiniz kolay yöntemleri deneyebilirsiniz. Sizleri evde kolaylıkla uygulayabileceğiniz çabuk saç uzatmak için tavsiyeler nelerdir hakkında bilgilendireceğiz.

3 damla lavanta yağı, üç damla biberiye yağı, jojoba yağı ve ikişer damla sedir ağacı yağı ve kekik yağını öncelikle ateşte biraz ısıtın. Isıttıktan sonra ılımaya bırakın. Ilıttığınız bu karışımı saç diplerinize masaj yaparak yedirin. Saçınıza yapacağınız bu bakım saçınızın daha parlak görünmesini ve daha hızlı uzamasını sağlayacaktır.

Bir diğer yöntem ise çoğumuzun bildiği yumurta ile yapılan uygulamadır. Saçınıza sürdüğünüz yumurta akını bir saat beklettikten sonra yıkayabilirsiniz. Çok etkili bir yöntemdir. Düzenli yaptığınız sürece çok hızlı sonuçlar alabilirisiniz. Ayrıca yumurta akına bir kaşık zeytinyağı sürerek saçınızın parlak bir görünüme kavuşmasını sağlarsınız. Böylece saçınız hem sağlıklı uzar hem de parlak bakımlı bir saça sahip olursunuz.

Gün içerisinde su tüketmek metabolizmanızı hızlandırdığı gibi saçlarınıza da çok iyi gelir. Günde 2 litre su tüketmelisiniz. Böylece hem saçlarınızın sağlıklı uzamasını sağlayacak hem de saçınızda oluşan kırıkları önlemiş olacaksınız.

Duştan sonra saçlarınızı fönle kurutmak saçlarınıza zarar veren bir uygulamadır. Çünkü saçınızı fönle kuruttuğunuzda saçınızdaki su buharlaşır, nem kaybolur ve bu da saçınızın kırılmasına sebep olur. Bu yüzden saçınızı mümkün olduğunca havlu ile kurutmak en doğru yöntemdir.

Saçların uzaması için beslenme de çok önemlidir. Protein ağırlıklı beslenmek saçın hızlı ve sağlıklı uzamasını sağlar. Çok şekerli ya da çok tuzlu hazır gıdalar yerine taze sebze ve meyve tüketimi hem sağlığınıza hem de saçlarınıza iyi gelecektir.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu