Saç Bakımı

Buğday Yağı Saça Faydaları

Mevsim değişiklikleri saç sağlığımızı olumsuz yönde etkiler. Yaz aylarında tatile gidenler deniz, güneş ve kum yüzünden pek çok saç sorunu yaşar. Kışın ise soğuk, yağmurlu ve rüzgarlı hava saç sağlığını kötü etkiler. Eğer buğday yağı saça faydaları hakkında bir şeyler öğrendiyseniz şanslısınız. Çünkü yıpranan saçlarınızı onarmak için ilacınız var demektir.

Buğday yağı, saçı kötü etkileyen tüm faktörleri devre dışı bırakır. Düzenli olarak kullanıldığında koruma kalkanı görevi görür. Saçları eski haline çevirmekle kalmaz. Eskisinden çok daha güçlü ve canlı bir görünüme kavuşturur.

Bu yağ, daha çok karışım yaparak bakım kürü olarak uygulanır. Yumurta sarısı ve balla karıştırıldığında saçlar için mucizevi bir ilaca dönüştürülür. Tercihe göre bu karışımın içine zeytinyağı da eklenebilir.

Saç bakımı için kullanılan pek çok bitkisel yağa yapılabileceği gibi buğday yağı da şampuana eklenebilir. Kullanmakta olduğunuz şampuanın içine yalnızca birkaç damla ekleyerek sık sık saçlarınızla buluşturma fırsatı yakalamış olursunuz. Tabi ki buğday yağını kimyasal hiçbir madde olmadan direkt saçlarınıza uygulamanızı tavsiye ederiz. Fakat bakım yapacak uzun uzadıya bir vakte sahip değilseniz, şampuanınıza karıştırarak da buğday yağının iyileştirici gücünden faydalanabilirsiniz.

Buğday yağı, saç dökülmesi, ciltte tahriş ve karışmış saçları açmada da kullanılır. Özellikle saç diplerinde oluşan kaşıntıları büyük ölçüde azaltır. Yumuşatıcı bir etkiye sahip olduğu için kolay taranmayan saçları hiçbir zarar görmeden açabilirsiniz.

Buğday yağını yüzde yüz doğal olduğuna inandığınız ve güvendiğiniz bir aktardan temin edebilirsiniz.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu