Saç Bakımı

Boyalı Saçlar İçin Onarıcı Maske Tarifleri

Kadınlar, saçlarına daima özen gösterir. Makyaj olmasa da bakımlı görünen saçlarla dışarı çıkmak önemlidir. Özellikle boyalı saçlar fazlasıyla yıpranmış olduğundan, istenen görünümü yakalamak zor olabilir.

Saçlar daima bakıma ihtiyaç duyar. Boyalı saçlara çok daha fazlasını yapmak gerekir. Boyalar ne kadar kaliteli olursa olsun kimyasal içeriklidir. Bu yüzden en iyisi bile saçlara zarar verir.

Boyalı saçlar için ihtiyacı olan bakımı en sağlıklı doğal bakım maskesi ile verebilirsiniz. Sizin için maske tarifleri listeledik.

Boyalı Saçlar İçin Maske Tarifleri

1- Boyanın Hasarını Azaltan Maske

Malzemeler:

♦ Bal

♦ Zeytinyağı

♦ Avokado

♦ Bıldırcın yumurtası

Yapılışı:

Bir çorba kaşığı zeytinyağı, bir çorba kaşığı bal, yarım avokado ve üç bıldırcın yumurtasını blenderdan geçirin. Saç diplerine ve saç uçlarına masaj yaparak uygulayın. İki saat bekledikten sonra yıkayın.

2- Boyalı Saçlara Canlılık Kazandıran Maske

Malzemeler:

♦ Lavanta yağı

♦Menekşe yağı

♦ Defne yağı

♦ Zeytinyağı

♦ Kekik yağı

♦ Çam terebentin yağı

♦ Çörek otu yağı

Yapılışı:

Birer çorba kaşığı lavanta yağı ve menekşe yağını kabın içine koyun. Üzerine yine birer çorba kaşığı defne yağı ve zeytinyağı ekleyin. Birer çay kaşığı kekik yağı ve çam terebentin yağı ekleyin. Son olarak bir çay kaşığı çörek otu yağı da koyup karıştırın.

Saç diplerinize masaj yaparak uyguladıktan sonra iki saat bekletin.

3- Sert Saçları Yumuşatan Maske

Malzemeler:

♦ Kuyruk yağı

♦ Lavanta yağı

♦ Kekik yağı

♦ Bal

♦ Süt

Yapılışı:

200 gram kuyruk yağını erittikten sonra süzün. İçine bir çay kaşığı lavanta yağı, dört damla kekik yağı, birer çorba kaşığı süt ve bal ekleyin.

Bu karışımı saçlarınızı tarayarak sürün ve sıcak havluyla sarıp on beş dakika bekletin. Daha sonra yıkayabilirsiniz.

Unutmayın, saç bakımı için asla geç değildir. Saçlarınızı düzenli bir bakımla kurtarabilirsiniz.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu