Saç Bakımı

Boya Saç Telini Kalınlaştırır Mı?

Hemen hemen tüm kadınlar en az bir kez de olsa saçlarını boyamıştır. Kına, renkli balyajlar veya tüm saç rengini değiştirmek pek çok kadının yaptıpı veya yapmak istediği uygulamalardır. Boya saç telini kalınlaştırır mı? Evet, boya saç telini kalınlaştırır ve saçlarınızın dolgun görünmesini sağlar.

Kozmetik ürünleri kullanmanın saça oldukça zararı vardır. Kozmetik ürünlerin kullanımı, çevresel faktörler, ısıtıcılar saçların incelmesine ve zayıflamasına neden olur. Peki bu durumda saçı boyamak doğru bir yöntem midir?

Boya Saç Telini Kalınlaştırır Mı?

Saçlarınızı boyamaya karar verdiğiniz zaman ten renginize uygun olarak doğru bir seçim yapmanız için kuaförünüze danışabilirsiniz. Ten rengine uygun olmayan tonlar, sizi ya olduğunuzdan çok daha büyük, ya da yaşça çok küçük gösterebilir.

Saçlarınızı koyu renk ve siz açık renge mi boyamak istiyorsunuz? Kendiniz de yapsanız, kuaförünüzde de yaptırsanız saç açıcı kullanmak zorunda kalacaksınız. Saç açıcıların yaptıkları işlem saçları yakarak rengini açmaktır. Saçları yakmak da saç tellerinin zayıflayıp incelmesine sebep olur.

Eğer daha dolgun ve boyanın kalınlaştırdığı saç tellerine sahip olmak istiyorsanız saç yakma işlemini uygulamamanız tavsiye edilir. Saçlarınızı, kendi renginde veya kendi renginden bir ton daha koyuya boyayarak dolgun bir görünüm sağlayabilir.

Saç Tellerini Kalınlaştırmak İçin Ne Yapılmalıdır?

Saçlarınızın dolgun görünmesi için saç kesiminizi değiştirebilirsiniz. Örneğin, kat verilerek kesilen saçlar daha gür ve sağlıklı görünür. Ayrıca sağlıklı beslenerek de saçlarınızı kalınlaştırabilirsiniz.

Saçlarınızı eski kalın ve güçlü görünümüne kavuşturmak için doğal bakım yapabilirsiniz. İnce Telli Saçlar İçin Doğal Yağlar adlı içeriğimizden, kendinize en uygun yağı bulabilirsiniz.

İnce telli olan saçlarınızın güçlenmesi için boya kullanmak yerine bakım maskesi yapabilirsiniz. Size en uygun maske tariflerini, İnce Telli Saçlar Maske ve Kalın Telli Saçlar İçin Saç Maskesi Tarifleri aslı içeriklerimizden bulabilirsiniz.

Doğal yağlar kullanarak yapılan bakımın yanında beslenme de çok önemlidir. Düzensiz Beslenmenin Sebep Olduğu Saç Sorunları adlı içeriğimizden saçlarınızın neye ihtiyacı olduğunu öğrenebilirsiniz.

Unutmayın ki tırnakların olduğu kadar, saçların da biotin içeren besinlere ihtiyacı vardır. Harici olarak yapılan saç bakımı yeterli olmayabilir.

Vücudun alması gereken vitamin ve mineraller alınmadığında saçlar güçsüzleşir, matlaşır ve cansız görünür. Protein ağırlıklı beslenme, sebze ve meyve tüketimi saçlar için vücuda alınması gereken besinlerdir.

Saç Boyası Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Saçlar; saç açıcıların, elektrikli saç şekillendirici cihazların, hava kirliliğinin, güneşin ve diğer pek çok çevresel faktör sebebiyle yıpranır. Saç boyası zayıflayan saçlarınızı belki biraz kalın ve dolgun gösterebilir. Fakat güçlenmesi için gerekli desteği sağlamaz.

Saçlarınızın göreceği zararı en aza indirmek için yapabileceğiniz tek şey doğru boyayı seçmektir. Olabildiğince organik ürünler kullanmak saçların yıpranma oranını azaltırken, ihtiyacı olan bakımın bir kısmını sağlayabilir.

 Boya saç telini kalınlaştırır mı? Doğal bir bakım ve doğru saç boyası ile bu kesinlikle mümkün. Kimyasal içerikli boyalar yerine kendi boyanızı yapmaya ne dersiniz?

Ev Yapımı Saç Boyası adlı içeriğimizden sizin için en uygun doğal saç boyası tarifini bulabilirsiniz.

Eğer siz de saçlarınızı soğan kabuğunun gücüyle boyamak istiyorsanız Soğan Kabuğu ile Yapılan Doğal Saç Boyası Tarifleri adlı içeriğimize göz atabilirsiniz.

Boya Saçları Yıpratır Mı? Boyayla Yıpranan Saçlarımı Nasıl Onarırım?

Kalitesiz saç boyası saçların yıpranmasına sebep olur. Bu sebeple boyalı saçların düzenli bir bakıma ihtiyacı vardır.

Boyadığınız saçlarınızın yıpranmasını önlemek için Boyalı Saçlar İçin Onarıcı Maske Tarifleri adlı içeriğimize mutlaka göz atın.

Boyalı saçlarınıza ihtiyacı olan bakımı yapmadıysanız zayıflar ve incelir. Bu durumda saçlarınızı kurtarmak sizin için epey uğraştırıcı olacaktır. Boyalı kısımları kestirerek kurtulmak tek başına yetmeyecektir.

Saç Boyası ile Yıpranan Saçlara Maske Tarifleri adlı içeriğimizde, boyanın yıprattığı saçlarınıza uygulayabileceğiniz saç maskesi tariflerini bulabilirsiniz.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu