Saç Bakımı

Böğürtlen Yağının Saça Faydaları

Siz de pek çok saç sorunu yaşıyorsunuz değil mi? O zaman böğürtlen yağının saça faydaları hakkında bilgi sahibi olmadan saç bakımı yapmayın.

Böğürtlen yağının saça faydaları arasında kuru saçları ve saç derisini iyileştirme özelliği sıyrılıyor.

Böğürtlen yağını diğer yağlarla karıştırarak pek çok etkiyi aynı anda yaşayacağınız bir maske hazırlayabilirsiniz. Böylece saçlarınızı pek çok yönden aynı anda iyileştirebilirsiniz.

Doğal yağlarla saç bakımı yaparken üç hususa dikkat edilmesi gerekir. İlki alerji sorunudur. Esansiyel yağlar önce zeytinyağı gibi taşıyıcı bir yağ ile seyreltilir. Daha sonra kolda küçük bir alerji testi yapılır. Seyreltilmeden denenmesi tavsiye edilmez. Çünkü alerjiniz olmasa bile yağ keskin olduğundan kızarıklık ve kaşıntı sorunu başlayabilir.

İkinci en önemli şey yağın gerçekten doğal olmasıdır. Güvenilir bir aktardan alınmalıdır. Sonuncusu ise istikrardır. Hangi ürünle saç bakımı yapılırsa yapılsın, düzenli aralıklarla tekrar edilmediğinde sonuç vermez.

Böğürtlen Yağının Saça Faydaları

Doğal nemlendirici ve yumuşatıcı özelliği taşır. Özellikle kuru saçlara sahip olanlar için ilk tercihtir. Saçların daha yumuşak bir yapıya sahip olmasını sağlar. Tekrar nem kazandırır ve var olan nem dengesini korur.

Özellikle saç derisi için çok büyük önem taşır. Yaralanma, tahriş, kızarıklık ve kaşıntıyı durdurup iyileştirir. Kuru saç derisine tekrar nem kazandırır.

Antiseptik özelliği ile bilinir. Saçları ve saç derisini derinlemesine temizler.

Solgun ve mat görünen saçların, canlılığını geri kazanmasına yardımcı olur.

Tüm bunların yanında, içeriğinde bulunan C vitamini ile vücut sağlığı için oldukça önemlidir. Boğaz ağrısını yumuşatır.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu