Cilt Bakımı

Böğürtlen Yağının Cilde Faydaları

Şifa dolu bitkisel yağlardan biri olan böğürtlen yağının cilde faydaları herkesi şaşırtıyor. Vücut sağlığına pek çok olumlu katkısı olan böğürtlenin, yağı da her derde deva.

Böğürtlen yağı etkili esansiyel yağlardan biridir. Bu sebeple zeytinyağı ve badem yağı gibi taşıyıcı yağlarla karıştırılarak kullanılması önerilir.

Esansiyel yağlar alerjiniz olmasa bile tahriş, kaşıntı ve kızarıklık gibi sonuçar doğurabilir. Bu sebeğle yağırınızı seyrettikten sonra kolunuzun bir yerinde deneyin. Alerjini olup olmadığını o zaman daha kolay anlayabilirsiniz. Bir sorun yeşkil etmediğine emin olduğunuzda tüm cildinie uygulayabilirsiniz.

Böğürtlen Yağının Cilde Faydaları

♦ Antiseptik öelliğine sahip, güçlü bi temizleyicidir. Cildi derinlemesine temizler.

♦ Tonik olarak kullanılabilir veya daima kullanılan doğal içerikli bir toniğin içine birkaç damla katılabilir.

♦ Cildi canlandırır.

♦ Feralık hissi verir.

♦ İçeriğindeki C vitamini ile cildi besler.

♦ Diğer pek çok doğal yağ gibi doğal nemlendiricidir. Cildi yumuşatır.

♦ Küçük sıyrık ve yaralara bir pamukla sürüldüğünde iyileştirici etkiye sahiptir.

Böğürtlen yağı gibi pek çok bitkisel ve hayvansal yağ, istikrarlı kullanım gerektirir. Kozmetik mağazalardan aldığınız kimyasal içerikli ürünler yerine, haftada bir kez doğal ürünler uygulayarak, cildinize de saçlarınıza da eski sağlığını geri verebilirsiniz.

Bir kullanımda işe yaramayacağı gibi, saçlarını iyileşömeye başladığında kullanmayı bırakırsanız, saçlarınız tekrar eski haline dönebilir.

Saçlarınız iyileştikten sonra 10 günde bir veya iki haftada bir uygulamaya devam etmeni önerilir. Böylece uygulamanız kalıcı olacaktır.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu