Beslenme Diyet

Body For Life Diyeti Nedir, Nasıl Yapılır

12 haftalık bir program olan body for life diyeti Bill Phillips adlı vücut geliştirme uzmanı tarafından planlanan çok disiplinli bir egzersizle kilo verilmesine yardımcı olan ayrıca istediğiniz gibi kaslara sahip olmanızı sağlayan bir diyettir. Bu diyetin temelinde yatan protein bakımından zengin olan besinlerle öğün sayısı fazla tutularak insülin seviyesinin doğru çalışmasını sağlamak ve metabolizmanın hızını arttırıp vücudun kalori yakma miktarını daha çok arttırmaktır. Kan şekerini düzenleyen bir hormon insülindir. Kan şekerinin yüksek olması vücudun gereğinden fazla şeker tüketilmesine ve daha fazla glikozu yağ olarak depolamasına sebep oluyor.

İşte, body for life diyetindeki amaç kilo vermenizin yanında istediğiniz gibi kaslı bir vücuda sahip olmanızı sağlamanıza yardımcı olur. Çok daha fazla egzersizle kas oluşturmayı ve güçlenmeyi yağ oranı düşük ama protein bakımından zengin besinlerinle porsiyon sayısı arttırılarak kilo vermeye yardımcı oluyor. Program aksatılmadan uygulandığında sonuç mutluluk vericidir. Ancak yoğun iş temposu, günlük koşuşturmalar 6-7 öğünün yanında egzersize zaman ayrılamaması programın uygulanmasını zorlaştırıyor. Bunun yanında egzersiz programının ağır olması fiziksel olarak zorlamasına ve dolayısıyla bir doktora başvurulmasına neden olabiliyor. Üç bölümden oluşan diyet programı diyet, motivasyon, egzersizdir.

Bu diyet programı süresi 12 haftadır. Günde 5 ya da ufak öğünler yeniyor. Bu öğünlerde protein miktarı yüksek ve yağsız işlenmemiş tam tahıllı karbonhidratlardan oluşuyor. Bunun yanında minimum iki öğünde sebze olması, bir öğünde bir yemek kaşığı yağ bakımında zengin bir sıvı yağla yani zeytin yağıyla alınması gerekiyor. Böylece hem vücudunuz istediğiniz şekle giriyor hem de kilo vermiş oluyorsunuz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu