Cilt Bakımı

Bitkisel Yağlarla Cilt Bakımı Nasıl Yapılır

Yüzyıllardır uygulanan bitkisel yağlarla cilt bakımı en etkili yöntemdir. Her cildin yağ dengesini korumak ve cilt güzelliğini sağlamak için cilt bakımında doğal yağların faydaları saymakla bitmez. Cilt güzelliğini devamlı kılan, cildin yaşlanmasını önleyen ve cildin nimini koruyan bitkisel yağlar cilt bakımı için oldukça önemli bir yere sahiptir.

Cilt bakımı için kullanılan bitkisel yağların faydaları:

Badem yağı: Cilde güzellik veren badem yağı E vitamini bakımından oldukça zengindir ve cilt bakımında önemli bir yere sahiptir. Anti bakteriyel bir özelliğe sahip olan badem yağı ciltte oluşan yaraların onarımına yardımcı olur.

Zeytinyağı: Zeytinyağının cilt bakımı için mucizevî bir etki yarattığını artık herkes bilmektedir. Türkiye’de bolca üretilen zeytinyağının temin edilmesi çok kolaydır ve hemen hemen her evde bulunmaktadır. Cildi dış etkilerden koruyan zeytinyağı cildi derinlemesine besliyor.

Ceviz yağı: İçeriğindeki omega 3 ve omega 6 gibi önemli bileşenlere sahip ceviz yağı cilt sağlığı için oldukça önemli bir etkiye sahiptir.

Buğday tohumu yağı: Cilt bakımında oldukça rahat kullanabileceğiniz buğday tohumu yağı cildi beslediği gibi korumaktadır. Cildin elastik yapısını dengede tutar fakat başka yağlarla kullanıldığı sürece etkisi görülmektedir. Bu yüzden farklı yağlarla karıştırılarak kullanılmalıdır.

Jojobo yağı:  Cilt bakımı için yapılan kozmetik ürünlerde oldukça fazla kullanılan jojoba yağı çok faydalı olmasının yanında etkisini de çabuk göstermektedir. Cildin nem dengesini koruma altına alırken bunun yanında cildi besleme gibi bir özelliğe sahiptir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu