Saç Bakımı

Beyazlamayı Durduran Saç Maskesi Tarifleri

Saç beyazlaması, pek çok genetik sebep, stres, B12 eksikliği, yaşlanma, hipofiz bezi bozuklukları,  ve kansızlık gibi nedenlerle meydana gelebilir. Peki, beyazlamayı durduran saç maskesi nasıl yapılır? Saç beyazlaması nasıl geçer?

Saç beyazlamasına karşı ilaçlar piyasada kolayca bulunabilir. Fakat siz daha doğal çözümler arıyorsanız, ev yapımı saç maskesi tarifleri denemelisiniz. Sizin için saç beyazlamasını durdurmak için hazırlayabileceğiniz saç maskesi tariflerini derledik. Siz de bu ev yapımı saç maskesi tariflerini düzenli olarak her hafta uygulayabilir ve saç beyazlaması sorununu durdurabilirsiniz.

Beyazlamayı Durduran Saç Maskesi Tarifleri

Maske Tarifi 1

Malzemeler:

♦ Ceviz kabuğu
♦ Zeytinyağı
♦ Kuru maya
♦ Su

Yapılışı:

Üç taze ceviz kabuğunu iki bardak suyla haşlayın. Üzerine yarım çay bardağı zeytinyağı ve bir tatlı kaşığı kuru maya ekleyin.

Hazırladığınız saç maskesi karışımını tüm saçlarınıza yedirip iki saat bekleyin. Sürenin sonunda saçlarınızı yıkayın.

Maske Tarifi 2

Malzemeler:

♦ Soğan
♦ Sarımsak
♦ Zeytinyağı
♦ Yumurta sarısı

Yapılışı:

Bir soğan ve beş diş sarımsağı soyup blenderdan geçirin. Üzerine bir kaşık zeytinyağı ve bir yumurtanın sarısını ekleyip iyice karıştırın.

İyice karıştırarak hazırladığınız saç maskesini tüm saçlarınıza uygulayın. Bir saat bekledikten sonra saçlarınızı yıkayın.

Maske Tarifi 3

Malzemeler:

♦ Amla meyvesi (Bektaşi üzümü)
♦ Hindistan cevizi yağı

Yapılışı:

Bektaşiüzümü olarak da bilinen birkaç kurutulmuş amla meyvesini, Hindistan cevizi yağı ile birlikte kavurun. Meyveler siyaha döndüğünde yağı saçlarınıza uygulayın. Bir saat bekletin ve yıkayın.

Maske Tarifi 4

Malzemeler:

♦ Ceviz kabuğuü
♦ Ceviz yaprağı
♦ Su

Yapılışı:

Bir tutam ceviz yaprağını 500ml suyun içinde kaynatın. Üç ceviz kabuğunu un ufak olana kadar ezin. İyice demlenen ceviz yapraklarının suyuna bir kaşık ceviz kabuğu ekleyin. Karışımı saçlarınıza uygulayıp bir saat bekleyin ve saçlarınızı durulayın.

Maske Tarifi 5

Malzemeler:

♦ Ceviz yaprağı
♦ Biberiye yaprağı
♦ Isırgan yaprağı
♦ Su
♦ Sarımsak yağı
♦ Argan yağı
♦ Ozon yağı
♦ Ceviz yağı

Yapılışı:

Eşit miktarda ceviz yaprağı, biberiye yaprağı ve ısırgan yaprağını üç bardak suyla kaynatın. Daha sonra üzerine eşit miktarda sarımsak yağı, argan yağı, ozon yağı ve  ceviz yağı ekleyip karıştırın.

Hazırladığınız karışımı saçlarınıza ve saç diplerinize masaj yaparak uygulayın. Bir saat bekletip yıkayın.

Maske Tarifi 6

Malzemeler:

♦ Ceviz yaprağı
♦ Ceviz kabuğu
♦ Sarımsak
♦ Kırmızı soğan
♦ Biberiye
♦ Çam terebentin
♦ Su

Yapılışı:

Üç tane ceviz yaprağı, üç tane yeşil ceviz kabuğu, bir diş havanda ezilmiş sarımsak ve bir avuç ısırgan yaprağını bir kabın içine koyun. Üzerine bir tane mor soğanın kabuğunu ve bir kaşık biberiyeyi de ekleyip bir litre suyun içine atın.

Kaynamaya başladıktan sonra on dakika daha ocakta tutun. Daha sonra süzüp ılıması için bırakın. Tamamen soğumadan içine yarım kaşık çam terebentin ekleyin ve tüm saçlarınıza uygulayın. Bir saat bekledikten sonra saçlarınızı yıkayabilirsiniz.

Maske Tarifi 7

Malzemeler:

♦ Ceviz kabuğu
♦ Su

Yapılışı:

On tane cevizin kabuğunu bir litre suyun içinde kaynatın. Banyodan çıkarken saçlarınızı en son bu suyla durulayın. Eğer içinize sinmezse bir saat bekledikten sonra bu suyu da durulayabilirsiniz.

Saç Beyazlamasını Durduran Beslenme Tarifi

Malzemeler:

♦ Yoğurt
♦ Çörek otu

Yapılışı:

Bu maske tarifleri dışında besin olarak tükettiğimiz şeyler de beyaz saç sorununu çözebilir. Bir yemek kaşığı yoğurdun içine bir çay kaşığı çörek otunu havanda ezerek ekleyin. Hazırladığınız karışımı bir ay boyunca her gün tüketin. Sonra bir haftalık ara verip tekrar başlayın.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu