Cilt Bakımı

Beyaz Kil Maskesi Tarifi Nedir, Nasıl Yapılır

Kozmetik ürünlere çok fazla para dökerek cilt bakımınızı yaptırabilirsiniz. Ancak evde içinde ne olduğunu bildiğiniz tarifleri kullanarak maske yapabilirsiniz. Bu maskeler doğal olması açısından çok etkilidir. Birçok kil maskesi tarifi bulunmaktadır. Beyaz kil maskesi tarifi uygulayarak cilt için çok yararlı sonuçlar alabilmeniz mümkündür.

Cilt bakımında beyaz kilden çokça faydalanılır. Ayrıca hassas ciltler için kullanımı çok uygundur. 2 yemek kaşığı beyaz kil ve 2 yemek kaşığı suyu karıştırın ve cildinize sürerek 20 dakika bekletin. Süre sonunda yüzünüzü temizledikten sonra nemlendirici sürerek cildinizi yumuşatın.

1 çay kaşığı beyaz kil, 1 çay kaşığı kabartma tozu, 1 yemek kaşığı yoğurt maske yapımı için gerekli malzemelerdir. Bu malzemelerin hepsini karıştırın. Maskeyi cildinize uygulayın ve kuruyana kadar bekleyin. Daha sonra temizleyin. Bekleme aşamasında cildinizde yanma hissi olursa maskeyi hemen yüzünüzden temizleyin.

Beyaz kil ciltteki gözenekleri temizleyerek kan dolaşımını harekete geçirir. Beyaz kil maskesi kuru ciltler için idealdir. Cildi yumuşacık yapar ve cilde parlaklık kazandırır.

3 yemek kaşığı beyaz kil, 2 damla kayısı yağı, 3 damla zeytinyağını bir araya getirerek iyice karıştırın. Üzerine azar azar karışım krem kıvamı alana kadar su ekleyin. Bu karışımı cildinize sürün. 20 dakika bekleyin ve daha sonra yüzünüzü yıkayın. Bu maske haftada bir defa tekrarlanabilir.

2 yemek kaşığı beyaz kil ve 10 damla kayısı çekirdeği yağını karıştırın. Krem kıvamına getirebilmek için yavaş yavaş gül suyu ekleyin ve yüzünüze sürüp 15 dakika uygulayın. Süre bitiminde yüzünüzü temizleyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu