Beslenme Diyet

Beverly Hills Diyeti Nedir Nasıl Yapılır

Her besin grubunun ayrı ayrı tüketilmesi gerektiğini yalnızca karbonhidratların yağla tüketilebildiği dengeli beslenme programı olan Beverly hills diyeti diyetisyen Mazel tarafından 42 günlük 10-15 civarı kilo verdiren bir programdır. Bu diyette önerilen kahvaltı bildiğimiz peynir, zeytin, yumurta gibi besinlerin yerine vitamin ve mineraller bakımından meyve ile olmalıdır. Yalnızca dikkat edilmesi gereken şey kaç tane meyve yenilecekse her meyve arasında bir saat süre olmasına dikkat edilmelidir. Bunun dışında diğer beslenmelerden karbonhidrat ise meyvelerden sonra en az iki saat sonra geçmesi gerekmektedir. Ayrıca bekleme sürecinde bol bol su içilebilir. Karbonhidrat tüketildikten meyve günün geri kalan zamanlarında kesinlikle meyve tüketilmemelidir. Bu öğünlerden sonra ki yemek akşam yemeğidir ve akşam yemeğinde mutlaka protein bakımından zengin besinler tüketilmelidir. Ve günlük beslenmenizin %80’nin protein olmasına dikkat edilmelidir.

Sıvı olarak tüketmek istediğiniz içecekler meyve olarak kabul edilmeli ve sadece elma sirkesi istenildiği kadar içilebilmektedir. Bu diyetin en özelliği besin gruplarının belli zaman dilimlerinde ayrı ayrı tüketmektir. Besinlerin aynı anda tüketilmesi sinirimi zorlaştırmakta, hazımsızlık yapmaktadır. Hep birlikte yenen besinler midede birbirine girmesi sindirim sistemini çok zayıflatmakta ve kilo almaya sebep olmaktadır.

Diyetisyen Mazel’in Beverly Hills diyetinde verdiği bilgilere göre karbonhidrat grubunda kabul ettiği meyvelerin 20 dakika, şekerli ve unlu karbonhidrat gurubunun 3 saat sindirim süreleri vardır. Protein bakımından zengin olan besinlerin sindirilme süresi ise 10 saat kadardır.

Bunlara dikkat ederek diyet programı uygulamak kilo vermenize tadımcı olacaktır. Bu yüzden Beverly Hills diyetinde her besini ayrı ve belli aralıklarla tüketilmesi çok önemlidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu