Makyaj

Başörtülü kadınlar için makyaj yöntemleri

Açık kadınlara nazaran başörtülü kadınların makyaj seçenekleri ve teknikleri farklıdır. Başörtülü kadınlar için makyaj yöntemleri nelerdir? Öncelikli olarak makyaj yöntem, renkleri arasında dikkat edilmesi gerekenler giyilen kıyafet ve takılan başörtüsünün rengidir. Farklı ve çok sayıda rengi üzerinde taşıyarak bir bütün oluşturamamanın yanında güzel olmayan bir görüntü ortaya koyar. Seçilecek makyaj yöntemlerine gelecek olursak renk seçimleri tamamıyla orantılı olmalıdır. Canlı ve hafif renkler hem doğal gözükmekte hem de yüz hatlarınızı ortaya çıkarmaktadır. Sıvı makyaj malzemelerinin yerine kuru, toz makyaj malzemeleri kullanmaları daha kolay ve doğru olacaktır. Türban veya şalınızdaki desenler çok karışık olmazsa dikkati dağıtmayarak yüzünüzü daha ön plana çıkarabilirsiniz.

Türban uyumlu renkler için çok çaba harcamanıza gerek yoktur yüzünüze yakışan ve ağır olmayan tonlarda makyaj renkleri çok uyumlu olmasa da yüzünüzü kötü göstermeyecektir. Siyah bir şal veya eşarp ile buğulu bir göz makyajı gözlere dikkat çekmenizi sağlayacaktır. Yapılan büyük makyaj yöntemleri hataları ise;  fondöten, bb krem ve pudra kullandıktan sonra uygulanan fazla allıktır.

Allık hiç uygulanmayabilir ya da ten renginize uygun bir şeftali tonları ile çok hafif uygulanabilir. Bir diğer sorun ise eşarp kullanan kadınların eyelinerı abartılı kullanmalarıdır. Eşarp kullananlara genellikle kalem daha çok yakışacağı gibi şal kullananlara da belirgin kuyruklu bir eyeliner daha çok yakışacaktır. Son olarak ruj seçimlerinde yapılan hatalar ise çok parıltılı ve koyu rujlar kullanılmasıdır. Başörtülü kadınlar için dudakta en iyi seçimler;  dudak bakımı yapıp hafif renk veren kremler  yada  yumuşak ve soft renklerde uygulanmış hafif bir ruj veya parlatıcıdır.

DKNY

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu