Cilt Bakımı

Banyo ve Sonrasında Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır

Banyo ve sonrasında cilt bakımı uygulanması en etkili, en iyi sonuç alabileceğiniz zamandır. Banyo sonrasında yumuşayan, gözenekleri açılan cilt bakıma daha hızlı cevap verir.

Banyo esnasında cildi çok fazla hırpalamadan yumuşak hareketlerle peeling yapmak cildinizde gözeneklerin açılmasına yardımcı olur. Bu işlemi yüz kesesi yardımıyla aşağıdan yukarı doğru masaj yaparak uygulamanız kan dolaşımınızın da hızlanmasına yardımcı olacaktır. Banyo esnasında yaptığınız peelingten yıkama için özel kullandığınız bir jelle yine masaj yaparak aşağıdan yukarıya hareketlerle cildinizi iyice durulayabilirsiniz. Banyo esnasında cilt için bitkisel yağ kullanılmasının hiçbir faydası yoktur. Çünkü bitkisel yağların vücuda sürüldükten sonra yıkanmaması gerekmektedir.

Her banyo sonrasında yumuşamış, gözenekleri açılmış cildiniz düzenli olarak yapacağınız tüm cilt bakımına olumlu cevap verecek, cildiniz her zaman daha genç ve dinç olacaktır. Banyodan sonra kuruladığınız cildinize buğday yağı sürün. Buğday yağını cildinize masaj yaparak sürdüğünüzde cildinizin nemlenmesine yardımcı olacaktır. Ayrıca buğday yağı cilt kırışıklığını önleyen, kırışıklıklara çok etkilidir. Cildinize sağlığı için önemli olan diğer bir bitkisel yağ ise pirinç yağıdır. Pirinç yağı özelliği bakımında cildin rengini açma,  cilt tonunu dengeleme gibi bir özelliğe sahiptir.  Yine banyodan sonra kurulanmış cilde masaj yaparak sürdüğünüz pirinç yağı cildin daha net, aydınlık görünmesine yardımcı olacaktır. Ayrıca varsa ciltte oluşan lekelerin azalmasına düzenli kullanımında tamamen yok olmasına yardımcı olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu