Cilt Bakımı

Ballı Yüz Maskesi Tarifleri Nelerdir?

Cilt bakımı için çok çeşitli ballı yüz maskesi tarifleri bulunmaktadır. Ballı cilt maskesi cildin yenilenmesine, hücrelerin onarımına yardım etmektedir. Daha genç ve dinç bir cilt için ballı maske tarifleri:

Cildi parlatan ballı yüz maskesi

Tahta çay kaşığı kullanarak alacağınız iki çay kaşığı ballın içerisine yine bir çay kaşığı taze sıkılmış limon suyu eklenerek güzelce karıştırın. Bu karışım yüze masaj yapılarak sürülür. Yaklaşık 15 dakika bekledikten sonra cildinizi bol soğuk su ile yıkayın. Işıl ışıl bir cilt için bu maskeyi haftada iki kez uygulayabilirsiniz.

Pürüzleri gideren ballı yüz maskesi

Bir adet rendelenmiş salatalığın suyunu çıkarın. Çıkan salatalık suyunun içerisine iki çay kaşığı kadar balı ekleyerek iyice karıştırın. Daha sonra bu karışımı cildinize iyice sürün ve yaklaşık 20 dakika kadar bekletin. Daha sonra bol ılık su ile yıkayın. Cilt bakımı için her gün uygulamanız gereken bu maskeyi her defasında yeniden hazırlamanız gerekmektedir. Çabuk bozulabilen bu maskenin çok az yapılması gerekmektedir.

Ballı yüz maskesi ile lekelere son

Bir adet kabuğu soyulmuş bir elmayı ve bir çorba kaşığı balı ekleyerek robottan geçirin. Elde edilen karışımdan yüzünüze sürün ve yaklaşık 20 dakika bekletin. Süre bitiminde bol su ile yıkayın. Cilt bakımı için ciltte oluşan lekeler için etkili olan bu maskeyi haftada iki defa yapabilirsiniz.

Peeling etkili ballı yüz maskesi

Dört adet aspirini çok az su ile eritin ve üzerine bir çay kaşığı bal ekleyin. Cilde uygulandıktan 10 dakika sonra soğul su ile yıkayın. Cilt bakımı için önemli olan peeling etkisi yapan bu maske cildin daha yumuşak olmasını ve pürüzsüzleşmesini sağlamaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu