Cilt Bakımı

Balkabağının Cilde Faydaları

Cilt bakımı için bal kabağının içersinde 100 değişik bileşeni olduğu uzmanlar tarafından belirtilmiştir. İçeriği bakımından A ve E vitamini bakımından oldukça zengindir. Cilt bakımı için balkabağının cilde faydaları oldukça fazladır.

Balkabağının cilde faydaları nelerdir?

  • Özellikle kuru cilde sahip olanların cildin nemlenmesinde büyük etkisi vardır. Cilt kurumasının önüne geçer.
  • Dıştan bakımın sağlandığı balkabağı ile peeling yapılarak ciltteki ölü derilerin atılmasına yardımcı olur.
  • Özellikle kuru ciltlerin yaşadığı kırışıklık etkilerine balkabağı ile yapılacak maskeyle önüne geçilebilir. Kırışıklığa karşı cildin direncini arttırır.
  • Ciltte oluşan lekelere karşı oldukça etkilidir. İçeriğindeki A vitamininin cildi onarma özelliği peeling etkisi oluşturmaktadır.
  • Özellikle sivilcelerden muzdarip olan ciltler için inanılmaz etkili sonuçlar vermektedir. İçeriğindeki E vitamini oluşan sivilceleri iyileştirdiği gibi sivilcenin çıkmasına da engel olmaktadır ve ciltte derinden temizlik sağlamaktadır.
  • Cilt bakımında kullanılan bal kabağı ciltteki gözeneklerin büyümesine engel olur, siyah noktaların oluşumunu engeller.

Cilde peeling ve bakım yapan balkabağı maskesi: İki yemek kaşığı püre haline getirdiğiniz kabağın içerisine yarım çay kaşığı kadar bal ve bir çorba kaşığı yağsız yoğurt iyice karıştırılır. Cilt bakımı sırasında bir fırça yardımıyla yüzünüze bu karışımı sürün ve yaklaşık on dakika kadar bekletin. Bu süre sonunda yüzünüzü bol ılık su yardımıyla yıkayın. Cildinizin ışıltısını arttıracak olan bu maske peeling etkisi yapacaktır. Bu maske haftada bir kez kullanılabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu