Saç Bakımı

Balık Yağı ile Yapılan Saç Maskesi Tarifi

Balık yağı , en bilinen ve saç bakımı için en çok kullanılan yağlardan biridir. Saçların hızlı ve gür uzamasına yardımcı olur. Saç dökülmesini ortadan kaldırırken, saçların daha canlı ve parla görünmesini sağlar.

Ev yapımı saç maskesi tarifi istiyorsanız, balık yağı ile yapılan saç maskesi tarifine bir göz atmalısınız. Gelin tarifi inceleyelim ve uygulayarak saçlarımızdaki değişimi birlikte görelim.

Balık Yağı Maske Tarifi:

Malzemeler:

♦ Balık yağı kapsülü

♦ Zeytinyağı

Maske Yapılışı:

İki tane kapsülü bir kabın içine koyun. Üzerine bir çay bardağı organik zeytinyağı ekleyin. Parmaklarınızla yağları karıştırın.

Önceden tarayıp tutamlara ayırdığınız saçlarınıza dikkatle uygulayın. Hazırladığınız saç maskesini bir pamuk yardımıyla saç köklerinize uygulayabilirsiniz.

Maskeyi tüm saçlarınıza eşit olarak dağıttıktan sonra bir havluyla sarın ve beklemeye başlayın.

Yarım saat bekledikten sonra saçlarınızı açın. Kısa bir süre saçlarınıza masaj yapın ve sonra saçlarınıza en uygun organik şampuanla yıkayın.

Bu saç maskesini haftada bir veya on günde bir uygulayın. Düzenli olarak uygularsanız, etkilerinin kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz. Fakat uzun ara verir veya uygulamayı bırakırsanız saçlarınız eski haline geri dönecektir.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu