Saç Bakımı

Badem Yağı Saça Faydaları

Badem yağı, gerekli E vitaminini sağlayarak saçları besler. En önemli özelliklerinden biri de nem kazandırmasıdır. Saçları nemlendirir, yeniler ve besler. Saçlarınıza badem yağı ile yapılan bakım, saçları kökten uca yeniler ve canlandırır.

Zaman zaman saç diplerinde kızarıklıklar ve kaşıntılar yaşarız. Badem yağı, bu şikayetler için de etkili bir çözüm yoludur. Saç diplerindeki kızarıklıkların iyileşmesinde önemli bir rol oynar.

Saçların ihtiyacı olan tüm minerali karşılar. Bu özelliği sayesinde saçlar hem daha sağlıklı, hem de daha hızlı uzar.

Saçlarımızın kırılması, sık sık dökülmesi ve kalın telli saçlarımızın aniden incelmesi en büyük sorunumuzdur. Badem yağını haftada bir kez uygulayarak bu sorunu da çözebilirsiniz. Saçların sadece hızlı değil daha güçlü uzamasını sağlar.

Diğer yağlara oranla saç bakımı için kullanılan en önemli yağdır. Fakat sadece saçlar için değil kirpikler için de oldukça önemlidir. Zaman zaman kirpik dökülmeleri yaşanabilir. Kirpikler zayıflar ve seyrekleşir. Tüm kadınlar daha gür ve dolu görünen kirpikleri sever. Hal böyle olunca iş badem yağına düşüyor. Saçlara yapılan uygulama gibi kirpiklere uygulayarak daha güçlü ve sık kirpiklere sahip olabilirsiniz.

5hawol

1991 doğumlu, yeşile ve gökyüzüne tutkun biriyim. Her konuda söyleyecek bir sözüm, yazacak bir paragrafım ve okunacak bir şiirim vardır. Hayatın her hediyesine siyah inci muamelesi yapar, sevgiyle kucaklarım. Bildiklerinizin altını çizmek, bilmediklerinizi göstermek için buradayım. Kalemimin faydalı olması dileğiyle^^

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu