Estetik

Badem Göz Estetiği Nedir, Nasıl Yapılır?

Tüm dünyada dolayısıyla ülkemizde de çokça yapılan ameliyatlar arasındadır. Gözde oluşan gözaltı torbaları, göz çevresinde oluşan çizgiler genetik ya da yaşa bağlı olarak oluşmaktadır. Risk oluşturmayan badem göz estetiği estetik açısından duyulan rahatsızlıktan dolayı yapılan bir müdahaledir.

Göz estetiği ameliyatlarıyla birliktede yapılabilen badem göz estetiği gözün hafif çekik olmasını sağlayan tek başına da ameliyatı yapılabilen bir ameliyattır. Gözün alt ve üst kapaklarından geriye doğru çekilerek gözün çekik olması sağlanıyor. Daha sağlıklı, dinç görünmenizi sağlayan badem göz estetiği zeki görünmenize de yardımcı oluyor.

Lokal anestezi ile yapılan ameliyat çok kısa sürmekte ve doktorun da önerisiyle hastanede yatmadan aynı gün tabucu olunabiliyor. Alanında uzman, tecrübeli doktorlar tarafından yapılması gereken badem göz estetiği farklı alanlardaki doktorların yapması kesinlikle önerilmez.

Ameliyattan sonra bir süre duş almamak, bir ay kadar süreyle kontrole gitmek, verilen ilaçların düzenli kullanılmasına dikkat edilmesi önemlidir.

Göz çevresinde oluşan kırışıklıklar ve göz torbaları için kullanılan ürünlerin maalesef çözüm oluşturması mümkün değildir. Kesi ile yapılan estetik ameliyatların iz bırakmaması mümkün değildir. Anacak uzmanlar zamanla deri rengine dönüşmesine belli belirsiz bir iz bırakmasına rağmen kesi göz kapaklarının kıvrımlarına gizlenerek yapılır. Neşterle oluşan tüm ameliyatla da iz kaçınılmaz bir durumdur. Ancak duruma göre gizlenerek yapılması ve zamanla belirsiz hale gelmesi ameliyattan çekinmenizi engeller.

Selin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu